loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na 30. Niedzielę 25.10. 2020 r.

  1. Pytanie: „Które przykazanie w Prawie jest najważniejsze?” Oczywiście miłować Boga i bliźniego jak siebie samego. Trudne, ale to jedyna droga do świętości. 

W tym tygodniu w Liturgii obchodzić będziemy: w środę św. Szymona i Judy Tadeusza. 

Październik w Tradycji Kościoła to czas szczególnego zawierzenia naszego życia Matce Bożej Różańcowej. Codziennie o godz. 17.30 w naszej Kolegiacie nabożeństwo różańcowe, na które serdecznie zapraszamy. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie różnicowym we wtorki czwartki o godz. 17.00. 

Na stoliku przy zakrystii wyłożone są kartki wypominkowe na których prosimy wypisać imiona drogich nam zmarłych. Prosimy o zwrócenie uwagi na daty, kiedy będziemy modlili się za polecanych modlitwie Kościoła zmarłych. 

W przyszłą niedzielę 1.11.br Msze św. będą sprawowane zgodnie z porządkiem niedzielnym. Chciejmy w tym dniu uczestniczyć w Eucharystii polecając naszych bliskich zmarłych. Ograniczmy czas przebywania na cmentarzach, nie tłoczmy się przy grobach naszych bliskich. Czas nawiedzania grobów trwa tydzień, więc możemy ze spokojem, z zachowaniem zasad dystansu społecznego, pomodlić się za zmarłych uzyskując łaskę odpustu zupełnego. Ograniczmy do minimum spotkania rodzinne i towarzyskie.  

Obowiązują nas ścisłe przepisy związane z ogłoszonym stanem epidemii. Jesteśmy w tym szczęśliwym położeniu, że Kolegiata jest przestronna i można bezpiecznie uczestniczyć we Mszy św. Można uczestniczyć w Eucharystii w kapicach bocznych, w obejściu prezbiterium. Prosimy o podchodzenie do Komunii św. z zachowaniem zasad dystansu społecznego czyli minimum 1,5 m od pozostałych uczestników modlitwy. Przy wyjściu można zdezynfekować ręce. Obowiązkowo podczas Eucharystii należy mieć zakryte usta i nos. Przestrzegając przepisów na pewno uchronimy się przed zakażeniem i ograniczymy rozprzestrzenianie się wirusa. Chciejmy także ograniczyć korzystanie z telewizji i radia, gdyż ciągłe bombardowanie informacjami na temat wirusa powoduje, że wielu ludzi popada w stan przygnębienia i depresji. Wsparcia i siły szukajmy w codziennej modlitwie, a szczególnie w różańcu i Komunii św. 

Urząd Miasta w Stargardzie informuje, że osoby starsze, samotne, schorowane mogą liczyć na pomoc Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wystarczy zadzwonić do MOPS-u, Straży Miejskiej i określić, jakiej pomocy Państwo potrzebują. Może to być także pomoc w robieniu zakupów, czy inne czynności wpierające podczas trwania epidemii. 

Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka. Ponownie możemy się cieszyć „Niedzielą”, w której dołączony jest nasz diecezjalny dodatek: „Kościół na Odrą i Bałtykiem.” Na stoliku przy zakrystii można nabyć również najnowszy egzemplarz „Gościa niedzielnego.” Zapraszamy do lektury.

  Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia. Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogoda ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem. 

 Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy przede wszystkim siły w pokonywaniu tego trudnego czasu epidemii. Bądźmy pełni nadziei, że wkrótce ten smutny czas się zakończy.  

 

ks. dr Janusz Posadzy

         proboszcz