loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na 23. niedzielę 6 września 2020 r.

 1. „Gdzie dwaj, albo trzej gromadzą się w imię moje, tam Jestem pośród nich.”   Zachęta Jezusa do wspólnotowej modlitwy, podkreśla jedność ducha i działania dla pożytku duchowego. 

 1. W tym tygodniu we wtorek obchodzić będziemy święto Narodzenia NMP. 

 2. Na prośbę wielu parafian przez cały wrzesień przyjmujemy intencje na Mszę św. gregoriańską zbiorową. Przez cały październik będziemy się modlili za polecanych zmarłych z naszych rodzin. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Stanisławem.

 3. W najbliższą sobotę, wieczorną Mszą św. rozpocznie się całodobowe czuwanie w ramach „Jerycha Różańcowego.”  Wspólnotowa modlitwa i medytacja potrwa do następnego dnia, do wieczornej Mszy św.

 4. Cieszy nas, że już w najbliższy czwartek – 10.09. br. o godz. 16.00 swoje podwoje otworzy „Klub Seniora Starówka”. Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie. Na pewno będzie pięknie i radośnie i oczywiście bezpiecznie! 

 5. W przyszłą niedzielę 13.09. o godz. 17.00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie, połączone z procesją wokół Kolegiaty. Chcemy modlić się wraz z Matką Bożą o pokój w naszych sercach, rodzinach, na całym świecie. 

 6. Panie z naszego sklepiku „Caritas” zapraszają do siebie, gdyż można nabyć najnowszy egzemplarz „Ewangelii na każdy dzień- rok 2021”. Zostały także wykonane magnesy z wizerunkiem naszej Kolegiaty. Piękny prezent dla naszych bliskich. Warto więc odwiedzić sklepik „Caritas”. Jest także nasz kalendarz parafialny, który gorąco polecamy. Także doskonały prezent dla naszych najbliższych. 

 7. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, tradycyjnie ofiary zebrane na tace przeznaczone są na cele inwestycyjne. Jak widzimy zostało wymontowane szóste okno, które będzie poddane gruntowanej renowacji. Krok po kroku realizujemy nasze zamierzenia. Jesteśmy świadomi, że bez wsparcia modlitewnego, życzliwych i hojnych serc Parafian i Przyjaciół Kolegiaty nie bylibyśmy w stanie wykonać wszystkich planów. Wszystkim więc dobrodziejom, ofiarodawcom  składamy serdeczne podziękowanie.   

 8. Nie zapominajmy, że trwa czas pandemii i należy przestrzegać przepisów obowiązujących szczególnie w miejscach publicznych. Przy zakrystii i przy wejściu głównym znajdują się płyny odkażające. Zapewniamy także, że na bieżąco dokonywana jest dezynfekcja kościoła, konfesjonałów; także kapłani przed Eucharystią dokonują gruntowej dezynfekcji rąk.  Jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasi Parafianie i Goście stosują się do zaleceń władz państwowych i uczestniczą w Liturgii zakrywając usta i nos.  

 9. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka. Ponownie możemy się cieszyć „Niedzielą”, w której dołączony jest nasz diecezjalny dodatek: „Kościół na Odrą i Bałtykiem.” Na stoliku przy zakrystii można nabyć również najnowszy egzemplarz „Gościa niedzielnego.” Zapraszamy do lektury. 

 10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogoda ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem. 

 11. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli i udanego tygodnia. Niech nasza Patronka wyprasza wszystkim modlącym się do niej potrzebne łaski.   

 

ks. dr Janusz Posadzy

         proboszcz