loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na 22. niedzielę 30 sierpnia 2020 r.

 1. Każdy chrześcijanin wezwany jest przez Chrystusa, aby nieść swój własny krzyż z wielką godnością- łącząc swoje cierpienia z męką Zbawiciela.  

 2. Wkrótce rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli wychowawców na Mszę św. o godz. 18.00. Pragniemy modlić się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

 3. W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Daniela Grocholewskiego, który jest kapłanem od dwóch lat, posługiwał w parafii pw. Gwiazdy Morza w Świnoujściu. Ks. Danielowi życzymy Bożego błogosławieństwa w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii.

 4. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy odpust połączony z parafialnym festynem. Bardzo dziękujemy wszystkim paniom za upieczenie cudownych ciast, ale również za ich dystrybucję. Jak zwykle parafialna „Caritas” zatroszczyła się o zorganizowanie loterii fantowej. Nasze słowa podziękowania kierujemy do p. Mateusza Jarosza, sołtysa Strachocina oraz Macieja Lewandowskiego- organisty, za okazaną pomoc przy organizacji technicznej festynu.

 5. 1.09.2020 o godz. 10.00 na cmentarzu wojskowym przy ul. Reymonta rozpoczną się uroczystości upamiętniające ofiary wybuchu II wojny  światowej. Wieczorem w naszej Kolegiacie modlić się będziemy za tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny. 

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca; podczas wieczornej Eucharystii pragniemy modlić się z ministrantami, lektorami i ich rodzicami o nowe liczne powołania do życia zakonnego. 

 7. W pierwszy piątek ks. Prałat i księża wikariusze przed południem odwiedzą chorych z Komunią św. Po południu od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i okazja do spowiedzi św. 

 8. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 rozpocznie się wspólnotowa modlitwa Członków Męskiego Różańca. Zapraszamy wszystkich młodzieńców, mężów i kawalerów, aby błagać Boga za przyczyną Najświętszej Maryi Panny o nawrócenie nasze osobiste i  świata całego. Po Mszy św. procesja modlitewna do pomnika św. Jana Pawła II. Wieczorem o godz. 17.15 rozpocznie się nabożeństwo pierwszosobotnie. 

 9. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Eucharystia będzie sprawowana w intencji wszystkich członków tej wspólnoty modlitwy i zawierzenia Matce Bożej. 

 10. W przyszłą niedzielę 6.09. br zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30 rodziców, którzy pragną posłać dzieci do I Komunii św. 12.09. br. o godz. 12.00 Po Mszy św. spotkanie z ks. Stanisławem i p. Moniką Kujawą w sprawie ustalenia spraw technicznych przed samą uroczystością. 

 11. Nie zapominajmy, że trwa czas pandemii i należy przestrzegać przepisów obowiązujących szczególnie w miejscach publicznych. Przy zakrystii i przy wejściu głównym znajdują się płyny odkażające. Zapewniamy także, że na bieżąco dokonywana jest dezynfekcja kościoła, konfesjonałów; także kapłani przed Eucharystią dokonują gruntowej dezynfekcji rąk.  Jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasi Parafianie i Goście stosują się do zaleceń władz państwowych i uczestniczą w Liturgii zakrywając usta i nos.  

 12. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka. Ponownie możemy się cieszyć „Niedzielą”, w której dołączony jest nasz diecezjalny dodatek: „Kościół na Odrą i Bałtykiem.” Na stoliku przy zakrystii można nabyć również najnowszy egzemplarz „Gościa niedzielnego.” Zapraszamy do lektury. 

 13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogoda ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem. 

 14. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli i udanego tygodnia. Niech nasza Patronka wyprasza wszystkim modlącym się do niej potrzebne łaski.   

 

ks. dr Janusz Posadzy

         proboszcz