loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na 19. niedzielę 9 sierpnia 2020 r.

 1. Jezus idący po wzburzonym Jeziorze Genezaret nie ma na celu przestraszenia uczniów, ale pragnie umocnić ich wiarę, iż on jest Mesjaszem, który ma władzę nie tylko nad prawami natury, ale także nad człowiekiem.. 

 1. W Liturgii bieżącego tygodnia jutro wspominamy św. Wawrzyńca, a w piątek św. Maksymiliana Marię Kolbe.

 2. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Trwają prace renowacyjne na sklepieniach. Także zewnętrzna elewacja nabiera blasku. Piąte okno z ambitu zostało wymontowane i przekazane do prac renowacyjnych. Dzieje się bardzo dużo. Wiele prac musimy podjąć poza projektem, gdyż trudno przejść obojętnie wobec tych wyzwań, które są konieczne dla zabezpieczenia naszej „Perły Gotyku Ceglanego” – stargardzkiej Kolegiaty. To także zasługa i wsparcie naszych Parafian i Przyjaciół Kolegiaty. Za modlitwę, każdy gest życzliwości i wsparcia z całego serca dziękujemy.  

 3. W środę Mszą św. wieczorną rozpocznie się całodobowe czuwanie modlitewne Jerycha Różańcowego. Chciejmy tak wygospodarować czas, aby podczas adoracji znaleźć moment na osobistą refleksję i modlitwę. 

 4. W czwartek 13.08.2020 o godz. 17.00 rozpocznie się Nabożeństwo Fatimskie. Pragniemy wypełnić prośbę Matki Bożej, która w 1917 roku podczas objawień mówiła do Dzieci, iż świat chcąc pokoju musi modlić się na różańcu. Tego ;pokoju nam bardzo potrzeba nie tylko w naszym świcie, Ojczyźnie, ale także w naszych rodzinach i wspólnotach.  

 5. W najbliższą sobotę 15.08.2020 obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP . Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Stargardu na godz. 10.30 przy pomniku Odzyskania Niepodległości. Zostaną złożone kwiaty i oddana salwa honorowa. Następnie w uroczystym przemarszu wraz z żołnierzami przejdziemy do Kolegiaty.  O godz. 11.00 w naszej Kolegiacie Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. W uroczystości wezmą udział władze Miasta, Powiatu, służby mundurowe, poczty sztandarowe, mieszkańcy Stargardu. Jak każdego roku pragniemy oddać hołd naszym przodkom, którzy nie szczędzili własnej krwi, abyśmy mogli żyć w wolnej i bezpiecznej Ojczyźnie. Niech nie zabraknie nas tego dnia w naszej Świątyni na wspólnotowej modlitwie.

 6. Jak co roku planujemy uroczyste obchody naszego odpustu parafialnego. Dziś przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą dokładny program na nasz parafialny Tydzień Odpustowy. Kulminacją naszego odpustu będą niedzielne spotkania – 23.08.2020 przy ołtarzu Chrystusa i wspólnotowe przy odpustowej kawie i ciastku. Już dziś prosimy, aby pomyśleć o upieczeniu ciast. Dochód ze sprzedaży zasili nasz fundusz remontowy Kolegiaty. 

 7. W ramach tygodnia odpustowego czeka nas wyjątkowe wydarzenie kulturalne. W piątek 21.08. o godz. 20.00 wystąpi w naszej Kolegiacie Krzysztof Meisinger, światowej sławy gitarzysta. W programie muzyka Astora Piazzolli.  Wstęp naturalnie wolny. Musimy pamiętać, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu w maseczkach zakrywających usta i nos. 

 8. W przyszłą niedzielę w ramach naszych obchodów odpustu o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji wszystkich chorych i cierpiących; podczas Liturgii zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Zatroszczmy się o to, aby osoby starsze, samotne mogły wziąć dział w tej uroczystości. O godz. 12.30 zbierzemy się wokół Jubilatów, którzy obchodzić będą swoje dziękczynienie za wspólnie przeżyte lata. Niech nie zabraknie dzieci, wnuków, prawnuków którzy podziękują Jubilatom za wszelkie dobro. 

 9. Trwają wakacje, czas wyjazdów i urlopów.  Ważnym elementem wypoczynku jest troska o sferę duchową stąd prośba, aby pamiętać o Mszy św. niedzielnej i codziennej modlitwie. 

 10. Nie zapominajmy, że trwa czas pandemii i należy przestrzegać przepisów obowiązujących szczególnie w miejscach publicznych. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasi Parafianie i Goście stosują się do zaleceń władz państwowych i uczestniczą w Liturgii zakrywając usta i nos.  

 11. Zapraszamy w środę na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

 12. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka. Ponownie możemy się cieszyć „Niedzielą”, w której dołączony jest nasz diecezjalny dodatek: „Kościół na Odrą i Bałtykiem.” Na stoliku przy zakrystii można nabyć również najnowszy egzemplarz „Gościa niedzielnego.” Zapraszamy do lektury. 

 13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem i pogoda ducha. 

 14. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli i udanego tygodnia. Niech Bóg ma w swojej szczególnej opiece podróżujących, aby zawsze szczęśliwie wracali do domu. 

 

ks. dr Janusz Posadzy

         proboszcz