Ogłoszenia duszpasterskie | 6 października 2024 r.

XXVII Tydzień zwykły

1. Trwa październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. W modlitwie różańcowej polecamy intencje naszej Ojczyzny, miasta, parafii, nasze rodziny i nas samych. Modlimy się również o pokój na całej ziemi. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie na godz. 17.30. Wszystkie dzieci zapraszamy na spotkania różańcowe we wtorek i czwartek na godz. 16.30. Przypominamy, że w październiku Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele, kaplicy, w rodzinie. Należy odmówić pięć tajemnic w sposób ciągły, z modlitwą ustną należy połączyć rozważanie tajemnic różańcowych.

2. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca, w której gromadzimy fundusz inwestycyjny. Naszymi ofiarami chcemy wspierać nasze prace remontowe.

3. W sobotę, po Mszy św. wieczornej rozpocznie się czuwanie eucharystyczne w ramach Jerycha Różańcowego. Nabożeństwo potrwa do godz. 21.00 i zakończy się Apelem Jasnogórskim. W niedzielę dalsza część adoracji, którą zakończymy o godz. 17.00. Zaraz po adoracji zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, połączone z procesją różańcową z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół Kolegiaty.

4. Za tydzień w całej Polsce obchodzimy Dzień Papieski. Młodzież naszej parafii przeprowadzi zbiórkę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierające zdolną młodzież z ubogich rodzin.

5. Wszystkich zainteresowanych studium Biblii zapraszamy na pierwsze spotkanie Kręgu Biblijnego, które odbędzie się w środę o godz. 19.00 w sali Caritasu.

6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przy wyjściu z kościoła oraz przy zakrystii są wyłożone kartki wypominkowe, z wypisanymi konkretnymi datami, w których będą one odczytywane. Wypełnione wypominki można składać na tacę lub przynieść do biura parafialnego lub zakrystii.

7. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom życzymy radosnej niedzieli i obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Naszym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Pocieszenia i Świętego Józefa, Jej Oblubieńca. Niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku