Ogłoszenia duszpasterskie | 28 kwietnia 2024 r.

Piąta Niedziela Wielkanocna

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia w jutro obchodzić będziemy święto św. Katarzyny Sieneńskiej- patronki Europy.

2. W środę rozpoczynamy maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i wieczorem na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

3. W przyszły piątek przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Tradycyjnie o godz. 10.30 przy Pomniku Patriotycznym zostaną złożone wiązanki kwiatów przez władze samorządowe i służby mundurowe; o godz. 11.00 modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny; naszej świętej Patronce zawierzać będziemy wszystkich Polaków mieszkających w kraju, jak i poza granicami. Zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości. Informujemy, że 3 maja Msze św. w Kolegiacie będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i wieczorem o godz. 18.00.

4. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego.

5. Wszystkim drogim parafianom życzymy cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Niech Zmartwychwstały Pan nam, naszym rodzinom, Ojczyźnie i światu błogosławi; darzy łaską pokoju.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku