loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie | 23 czerwca 2024 r.

XII Tydzień zwykły

1. Uciszenie burzy na Jeziorze Genezaret miało ukazać apostołom moc Chrystusa; jeśli może panować nad prawami natury to i ileż bardziej ma moc zmienić serce człowieka.

2. Czerwiec, miesiąc poświęcony rozważaniom tajemnicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 i w każdą środę zapraszamy na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. 

3. U naszych braci Chrystusowców dziś przeżywamy  odpust parafialny. Uroczysta Liturgia rozpocznie się o godz. 12.30 i przewodniczyć jej będzie ks. Kamil Żyłczyński, posługujący pośród Polonii w Australii.  

4. Zakończył  się rok szkolny; udającym się na wakacje uczniom i nauczycielom życzymy wspaniałych przeżyć; nie zapominajmy o niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie. 

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsza „Niedziela”  czeka na swoich czytelników. Sięgajmy do prasy katolickiej; kupując te gazety wspieramy niezależne media. Nam, katolikom, powinno zależeć, aby takie media się rozwijały i wypełniały swoją misję. 

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski.

7. Wszystkim drogim Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami życzymy dużo pogody ducha. Niech Duch św. dodaje, nam siły i odwagi w mężnym wyznawaniu naszej wiary. Wam wszystkim Kochani życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia. 

 

ks. dr Janusz Posadzy
proboszcz

_______________________

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku

Obserwuj Kolegiatę na Instagramie

Subskrybuj Kolegiatę na YouTube