Ogłoszenia duszpasterskie | 20 października 2024 r.

XXIX Tydzień zwykły

1. Dzisiaj obchodzimy 98. Światowy Dzień Misyjny, przeżywany pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Jest to święto Papieskich Dzieł Misyjnych i całego Kościoła. Dzień ten w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny.

2. Przeżywamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30. Dodatkowo dla dzieci szkolnych nabożeństwo różańcowe we wtorek i czwartek o godz. 16.30. Szczególnie zapraszamy te dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

3. W ubiegłą niedzielę na nasz fundusz remontowy zebraliśmy kwotę 6112 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania za ich wkład w dzieło upiększania Kolegiaty.

4. W najbliższą sobotę, w szczecińskiej katedrze będzie miał miejsce ingres Księdza Arcybiskupa Wiesława Śmigla, który w ten symboliczny sposób przejmie władzę pasterską nad naszą Archidiecezją. Początek uroczystości o godz. 11.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tych ważnych dla nas wydarzeniach.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła we wtorek obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

6. W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy Dzień Papieski. Młodzież naszej parafii przeprowadziła zbiórkę do puszek na fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia – zebraliśmy 880 zł.

7. Sklepik parafialny dysponuje nowymi egzemplarzami książki „Ewangelia na każdy dzień”. Zainteresowanych zapraszamy do nabycia tej pozycji książkowej.

8. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przy wyjściu z kościoła oraz przy zakrystii są wyłożone kartki wypominkowe, z wypisanymi konkretnymi datami, w których będą one trzykrotnie odczytywane. Wypełnione wypominki można składać na tacę lub przynieść do biura parafialnego lub zakrystii.

9. Nasza wspólnota parafialna organizuje na wiosnę przyszłego roku dwutygodniową pielgrzymkę do sanktuariów w Lourdes, La Salette oraz wielu innych słynnych miejsc Francji i Hiszpanii. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Stanisławem.

10. Przypominamy, że zmiana czasu letniego na zimowy nastąpi z soboty 26 października na niedzielę 27 października. O godzinie 3:00 przesuniemy wskazówki zegara godzinę do tyłu, czyli na 2:00. Oznacza to, że będziemy spali o godzinę dłużej.

11. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom życzymy radosnej niedzieli i obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Naszym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Pocieszenia i Świętego Józefa, Jej Oblubieńca. Niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

12. Zapraszamy dzieci na „Bal Wszystkich Świętych”. 29.10. o godz 16.00 w Zespole Szkół przy ulicy Wita Stwosza.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku