loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie | 16 czerwca 2024 r.

XI niedziela zwykła

1. Bóg nieustannie sieje swoje słowo; od człowieka zależy, czy ziarno Słowa Bożego przyniesie owoce w postaci dobrego, szlachetnego, chrześcijańskiego, pełnego miłości życia. 

2. Czerwiec, miesiąc poświęcony rozważaniom tajemnicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 i w każdą środę zapraszamy na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. 

3. Tydzień temu na fundusz remontowy zebraliśmy 5833 zł. Z całego serca dziękujemy wszystkim Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty za wspieranie kontynuacji naszego „remontu stulecia.” O wszystkich ofiarodawcach pamiętamy w naszej codziennej, kapłańskiej modlitwie. 

4. Zapraszamy dziś 16.06 br na godz. 16.00  do naszej świątyni na koncert organowy połączony z muzyką kwintetu instrumentów dętych blaszanych „Castlebrass”. Za klawiaturą naszych organów zasiądzie pan prof. Karol Gołębiowski, światowej sławy muzyk na stale mieszkający w Belgii. Z całą pewnością będzie to piękne wydarzenie muzyczne. Wstęp wolny. 

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej najnowsza „Niedziela” jest dostępna na stoliku obok zakrystii.  Sięgajmy do prasy katolickiej; kupując te gazety wspieramy niezależne media. Nam, katolikom, powinno zależeć, aby takie media się rozwijały i wypełniały swoją misję. 

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski.

7. Wszystkim drogim Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami życzymy dużo pogody ducha. Niech Duch św. dodaje, nam siły i odwagi w mężnym wyznawaniu naszej wiary. Wam wszystkim Kochani życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia. 

 

ks. dr Janusz Posadzy
proboszcz

_______________________

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku

Obserwuj Kolegiatę na Instagramie

Subskrybuj Kolegiatę na YouTube