Ogłoszenia duszpasterskie | 13 października 2024 r.

XXVIII Tydzień zwykły

1. Przeżywamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30. Dodatkowo dla dzieci szkolnych nabożeństwo różańcowe we wtorek i czwartek o godz. 17.00. Szczególnie zapraszamy te dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

2. Trwa w naszej świątyni adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Jerycha Różańcowego. Zakończenie modlitwy o godz. 17.00. Bezpośrednio po adoracji rozpocznie się ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, połączone z procesją różańcową wokół Kolegiaty. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej do udziału w tym pięknym nabożeństwie.

2. Jutro, 14 października, obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17.30 będziemy modlić się za wszystkich pracowników oświaty.

3. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, gromadzimy fundusze na podjęte w naszej świątyni prace remontowe. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania za ich wkład w dzieło upiększania Kolegiaty. Jak widać front robót jest szeroki. Kończą się prace przy restauracji kaplic w obejściu prezbiterium. Przygotowujemy się do remontu głównych drzwi wejściowych i schodów, prowadzących do świątyni.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w środę - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w piątek obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty a w sobotę wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, męczennika stanu wojennego, kapelana Solidarności.

5. Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy Dzień Papieski. Młodzież naszej parafii prowadzi zbiórkę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą zdolną młodzież z ubogich rodzin.

6. Sklepik parafialny dysponuje nowymi egzemplarzami książki „Ewangelia na każdy dzień”. Zainteresowanych zapraszamy do nabycia tej pozycji książkowej.

7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przy wyjściu z kościoła oraz przy zakrystii są wyłożone kartki wypominkowe, z wypisanymi konkretnymi datami, w których będą one trzykrotnie odczytywane. Wypełnione wypominki można składać na tacę lub przynieść do biura parafialnego lub zakrystii.

8. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom życzymy radosnej niedzieli i obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Naszym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Pocieszenia i Świętego Józefa, Jej Oblubieńca. Niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku