Ogłoszenia Duszpasterskie - VI Niedziela Wielkanocna 26.05.2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela, dzień Pański, jest jednocześnie Dniem Matki. Chcielibyśmy wszystkim matkom złożyć najlepsze i najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim zdrowia, pogody ducha, aby odczuwały wdzięczność za przekazany dar życia od swoich dzieci i wnuków; niech powołanie, którym zostały wyróżnione przez Opatrzność dodaje im motywacji i sił w dalszym spełnianiu życiowej drogi.

2. Pięknym prezentem dla wszystkich matek będzie koncert w wykonaniu Stargardzkiej Orkiestry "Camerata”. Dziś o godz. 16.00 w naszej Kolegiacie uczta duchowa, przepiękna muzyka, która zadowoli wszystkie nasze zmysły. Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto przyjść na dzisiejszy koncert, wystąpi bowiem Joanna Kreft, skrzypaczka, która na co dzień gra w Orkiestrze w Kopenhadze. Wstęp bezpłatny, gorąco zapraszamy.

3. Wczoraj grupa dzieci przyjęła do swojego serca po raz pierwszy Komunię św. Od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami i krewnymi na godz. 17.30 - na nabożeństwo ku czci Matki Bożej, a następnie Eucharystia w ramach "białego tygodnia”. Zachęcamy rodziców, aby pozwolili dzieciom nacieszyć się tym pięknym tygodniem, bo to czas wielkiego dziękczynienia za dar Komunii św.

4. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godzinie 17.30. Jest to piękna tradycja, aby wspólnotowo śpiewać Litanię Loretańską. Zapraszamy dzieci i młodzież, aby dołączali do wspólnoty modlitwy. Do końca maja zapraszamy także codziennie na Apel Jasnogórski o godz. 21.00 przy figurze Matki Bożej.

5. Dziś odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Obowiązkiem każdego Polaka i Polki jest wziąć aktywny udział w tym wydarzeniu. Od naszych głosów zależy przyszłość Polski i jej obecność w Unii Europejskiej. Stąd taka prośba, aby pójść do lokalu wyborczego i oddać swój głos.

6. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na pielgrzymkę do Rokitna z okazji Dnia Dziecka, 01 czerwca. Zapisy u ks. Marcina Miczkuły lub p. Jolanty Labudy.

7. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy Dzień Dziękczynienia za odzyskanie niepodległości i suwerenności naszej Ojczyzny. Tradycyjnie w tym dniu będą zbierane ofiary do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

8. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Niech lektura artykułów i doniesień prasowych będzie dla nas duchowym pokrzepieniem, szczególnie, że media z tzw. "głównego nurtu” są bardzo jednostronne, wręcz stronnicze.

9. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów. Niech Pan Bóg błogosławi i strzeże, darzy łaską zdrowia i w trudnościach wspiera.

10. Wszystkim kochanym parafianom, miłym gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego wypoczynku i udanego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz