Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 8.09.2019 r.

1. Dziś na godz. 12.30 zapraszamy wszystkie dzieci rozpoczynające naukę w szkole, ale także dzieci klas pierwszych, drugich i trzecich, na Mszę św. podczas której zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy dzieciom i strzeże przed różnego rodzaju niepowodzeniami.

2. Dziś druga niedziela miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Z całego serca dziękujemy za zrozumienie dla naszych działań w obszarze przywracania naszej Kolegiacie pierwotnego piękna. Jest wiele do zrobienia, szczególnie że koszty pracy nieubłaganie rosną i trzeba się liczyć z dodatkowymi wydatkami. Zawierzamy nasz projekt naszej Patronce, Maryi Królowej Świata i wierzymy, że uda nam się wszystko zrealizować. O wszystkich ofiarodawcach i dobrodziejach pamiętamy w naszej kapłańskiej modlitwie.

3. W najbliższy czwartek, Mszą św. wieczorną rozpoczniemy czuwanie modlitewne w ramach "Jerycha Różańcowego”. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, która potrwa przez całą dobę.

4. W najbliższy piątek, 13.09 br zapraszamy na godz. 17.15 na nabożeństwo fatimskie. Chcemy we wspólnocie wiary modlić się na różańcu w intencjach Kościoła, Ojczyzny i naszej Parafii.

5. W sobotę obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża. Dzień szczególny, w którym czcimy odnalezienie Krzyża Zbawiciela przez św. Helenę w Jerozolimie. W tym dniu w całej naszej Ojczyźnie ludzie wierzący pragną włączyć się w ogólnopolską inicjatywę "Polska u stóp krzyża”. My również pragniemy zgromadzić się wokół krzyża misyjnego przy naszej Kolegiacie o godz. 14.45, aby odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie udać się w procesji ul. Mieszka I, plantami do statuy św. Jana Pawła II. Chcemy zwierzać Chrystusowi naszą Ojczyznę i nasze Miasto.

6. W przyszła niedzielę na godz. 12.30 zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. na spotkanie informacyjne z księdzem proboszczem. Prosimy o obecność na tym ważnym dla formacji dzieci spotkaniu.

7. Tradycyjnie w miesiącu październiku chcemy polecać miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych we Mszach świętych gregoriańskich. Przez cały miesiąc, codziennie celebrować będziemy Mszę św. w intencji polecanych intencjach. Kto z Państwa chciałby dołączyć intencje prosimy o kontakt z ks. Stanisławem Szlijanem. W końcowych dniach września przekażemy dokładny harmonogram celebracji.

8. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Starajmy się poprzez lekturę prasy korzystać z innych źródeł informacji. Lektura prasy katolickiej t wyraz naszej osobistej troski o rozwój duchowy i intelektualny jako katolików.

9. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów. Niech Pan Bóg błogosławi, strzeże, darzy łaską zdrowia.

10. Wszystkim kochanym Parafianom, miłym Gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego wypoczynku, błogosławionego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz