Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 29.09.2019 r.

1. W Liturgii w tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Hieronima, we wtorek św. Teresę od Dzieciątka Jezus; w środę obchodzimy wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu a w sobotę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

2. We wtorek rozpoczyna się październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Maryja zachęcała dzieci fatimskie, aby ludzie odmawiali różaniec, gdyż jest on źródłem szczególnych łask, płynących od Boga. Zachęta ta płynie także do nas, abyśmy nasze sprawy codzienne, kłopoty, trudności, problemy włączali do intencji i modlili się wspólnotowo. W Kolegiacie nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec we wtorki i czwartki na godz. 16.30. W najbliższy czwartek różaniec dla dzieci odmówimy na zewnątrz Kolegiaty, przy figurze Matki Bożej. Pragniemy, aby dzieci przyszły na to nabożeństwo ze swoimi zwierzątkami domowymi: pieskami, kotkami, królikami i innymi. Z okazji dnia świętego Franciszka, patrona zwierząt i całej przyrody, opiekuna ekologów i osób troszczących się o naturę, chcemy pomodlić się z dziećmi w intencji ziemi i wszystkich, którzy na niej mieszkają.

3. Również wspomnienie świętego Franciszka jest okazją do zaproszenia wszystkich seniorów, dzieci, ministrantów i lektorów do posadzenia krokusów na trawnikach przy Kolegiacie. Chcemy poprzez ten miły gest upiększyć teren wokół naszego kościoła i dać impuls do większej dbałości o środowisko. Wszystkich chętnych zapraszamy na sobotę, 05. 10. na godz. 11.00 przed budynek plebanii.

4. W najbliższy czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia modlić się będziemy w intencji nowych, licznych i świętych powołań do życia zakonnego i kapłaństwa.

5. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Ks. Prałat oraz ks. Bartosz odwiedzą tego dnia chorych z posługą kapłańską. Ks. Stanisław, z powodu wyjazdu na pielgrzymkę do Medjugorie, nawiedzi chorych z posługa sakramentalną po swoim powrocie, tj. 11. 10.

6. W pierwszą sobotę miesiąca odprawimy nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.15.

7. W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 uroczysta Msza św. w intencji członków Żywego Różańca a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

8. Wszystkich, którzy zapisali imiona swych zmarłych na Msze święte gregoriańskie prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po odbiór harmonogramu celebracji.

9. Dzisiaj o godz. 16.00 w naszej Kolegiacie możemy wysłuchać przepięknego koncertu naszej orkiestry “Camerata Stargardzka” i najsłynniejszego na Pomorzu Chóru Politechniki Szczecińskiej im. Prof. Jana Szyrockiego. Serdecznie zapraszamy na tę wspaniałą ucztę duchową. Wstęp na concert jest bezpłatny.

10. Nasza parafia, w marcu przyszłego roku (20.03-27.03.2020), organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegółowe informacje można przeczytać na plakatach wywieszonych w gablotach. W sprawie uczestnictwa w pielgrzymce prosimy o kontakt z ks. Andrzejem.

11. W ramach działalności Klubu Seniora, który został powołany przy naszej Kolegiacie, zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie w ramach Kursu Biblijnego. Spotkanie będzie miało miejsce w najbliższy piątek o godz. 1900 w salce budynku Caritas. Tematem przewodnim tych spotkań jest Księga Apokalipsy św. Jana.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W każdą niedziele można nabyć najnowszy egzemplarz “Niedzieli” i “Gościa Niedzielnego”. Chciejmy sięgać do publikatorów katolickich, bowiem jest to źródło rzetelnej informacji na temat życia Kościoła.

13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą soje uroczystości, składamy nasze najlepsze, kapłańskie życzenia: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia; uśmiechniętych oczu i serc.

14. Naszym Kochanym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej przepięknej Kolegiacie życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.

Ks. Andrzej Posadzy
administrator parafii