Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 27.10.2019 r.

1. W Liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek święto św. Szymona i Judy Tadeusza, w piątek Uroczystość Wszystkich Świętych i w sobotę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.

2. Kończy się miesiąc różańcowy. Bóg zapłać wszystkim, którzy modlili się i modlą na różańcu w intencjach Kościoła, naszej Ojczyzny oraz naszych rodzin. Do czwartku nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30

3. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte sprawowane będą o godz. 8.00, 9.30 i o 18.00. Msza św. w Starchocinie o 8.00, prosimy wiernych ze Świętego o przyjście na tę Eucharystię. Na nowym cmentarzu Msza św. o go. 11.00. O godz. 12.30 przy głównej bramie rozpocznie się procesja do czterech stacji, modlitwa za wiernych zmarłych i Msza św. przy krzyżu o godz. 13.00. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi św.. O godz. 17.30 odmówimy różaniec za wszystkich zmarłych.

4. Ksiądz Prałat i księża wikariusze odwiedzą chorych z Komunią św. w piątek 8.11. br.

5. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17.15 będzie połączone z modlitwą za naszych zmarłych

6. Tradycyjnie w listopadzie pragniemy modlić się za naszych zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej. Kartki z określonymi dniami, w które polecać będziemy naszych bliskich zmarłych są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz przy zakrystii. Kartki wypominkowe można złożyć w zakrystii lub w biurze parafialnym. W dzień zaduszny o godz. 17.30 różaniec za zmarłych dobrodziejów naszej parafii i zmarłych kapłanów. W niedzielę 3.11. o godz. 17.00 rozpoczniemy nabożeństwo wypominkowe w intencji zmarłych, którzy odeszli do domu ojca w minionym roku. Będziemy wyczytywali imiona i nazwiska naszych zmarłych, a bliscy, krewni, rodzina na znak pamięci zapali symboliczną święcę. W kaplicy bocznej znajduje się także symboliczny grób, przy którym można zapalić święcę w intencji zmarłych, których grobów z różnych przyczyn nie możemy nawiedzić.
7. Przez cały miesiąc listopad polecać będziemy miłosierdziu Bożemu zmarłych polecanych na kartach wypominkowych o godz. 17.30.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W każdą niedziele można nabyć najnowszy egzemplarz Niedzieli i Gościa niedzielnego. Chciejmy sięgać do publikatorów katolickich, bowiem jest to źródło rzetelnej informacji na temat życia Kościoła. Chciejmy także przekazywać swoim bliskim przeczytane egzemplarze. W ten sposób informacje trafiają do szerszego grona.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze, kapłańskie życzenia: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia. Niech czas listopadowych refleksji nad przemijaniem ludzkiego życia zachęci nas do jeszcze lepszego, bardziej spokojnego, pełnego miłości do bliźniego, życia.

10. Naszym Kochanym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej przepięknej Kolegiacie życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.

www.parafia.stargard.pl
FB - kolegiata.stargard