Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 23.06.2019 r.

1. Jutro w Liturgii obchodzimy Uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela, w piątek wspomnienie św. Ireneusza, a w sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

2. W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Dziękujemy paniom i panom za przygotowanie czterech ołtarzy, przyozdobienie parafialnych chorągwi - a także za ich niesienie podczas procesji. Naszą wdzięczność kierujemy do wszystkich ministrantów, lektorów, scholii. Bóg zapłać za atmosferę modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu.

3. Rozpoczęły się wakacje dzieci, młodzieży, studentów. Wszystkim drogim Parafianom, udającym się na letni wypoczynek, życzymy przede wszystkim dobrego czasu dla podreperowania swojego zdrowia, wspaniałych wakacyjnych przeżyć i szczęśliwego powrotu do domu. Nie zapominajmy w czasie wakacji o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

4. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30 Po nabożeństwie w ramach Oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem. W środę zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00 przy figurze Matki Bożej.

5. Dziś członkowie "Caritas” zbierają do puszek ofiary na sfinansowanie organizacji wypoczynku dla dzieci z rodzin biednych, niewydolnych społecznie, z różnymi niepełnosprawnościami. Każdego roku "Caritas Archidiecezjalna” organizuje z zebranych środków wypoczynek dla ponad tysiąca dzieci. Jeśli ktoś ma takie pragnienie serca, aby wesprzeć dzieło można to uczynić przy wyjściu z kościoła. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy.

6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Niech lektura artykułów i doniesień prasowych będzie dla nas duchowym pokrzepieniem i umocnieniem w wierze. W najnowszej "Niedzieli” swój artykuł zamieścił ks. Marcin Miczkuła.

7. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów. Niech Pan Bóg błogosławi, strzeże, darzy łaską zdrowia i pociesz w chwilach utrapienia.

8. Wszystkim kochanym Parafianom, miłym Gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego wypoczynku i udanego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz