Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 21 kwietnia 2019 r.

1. Dziś na całym świecie wybrzmiewa radosne Alleluja! Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał. Dzieląc się to radością prosimy Was Kochani Parafianie, mili Goście modlący się z nami, abyście przekazali to wielkanocne przesłanie do tych, którzy nie mogli być z nami: chorych, cierpiących, samotnych, przebywających w szpitalach, zmagających się z różnymi trudnościami zdrowotnymi. Niech Zmartwychwstały Pan wszystkich przeniknie nadzieją, iż On jest prawdziwym zwycięzcą nad śmiercią; niech obdarza swoją łaską i wewnętrznym pokojem.

2. Z całego serca chciałbym podziękować za przygotowanie tych świąt. Szczególne słowa wdzięczności kieruję pod adresem barci kapłanów: ks. Prałata Henryka, ks. Andrzeja, ks. Marcina Kalaty i Ks. Marcina Miczkuły za posługę w konfesjonale, wspólnotową modlitwę oraz za żywe świadectwo wiary. Bóg zapłać za przygotowanie ciemnicy, Grobu Pańskiego - szczególnym zaangażowaniem wykazał się ks. Marcin Miczkuła, jego siostra Agnieszka, ale także ojcowe naszych kapłanów: p. Grzelak i p. Regucki oraz młodzież. Jesteśmy wdzięczni wszystkim lektorom, ministrantom za ich posługę przy ołtarzu. Zawsze można na was liczyć i zawsze posługujecie z wielka godnością i zaangażowaniem. Dziękujemy naszym organistom, panu kościelnemu. Przede wszystkim dziękujemy Wam Kochani za świadectwo wiary i przywiązania do tego kościoła, za wspólną modlitwę.

3. Dziś Nieszpory kończące Triduum Paschalne połączone z nowenną do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.

4. Jutro zapraszamy wszystkich panów na procesję Emaus. Rozpocznie się ona o godz. 7:00 przy kościele w Strachocinie, a zakończy Mszą św. o godz. 8:00 w Kolegiacie.
Nowenna do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do soboty o godz. 17:50. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie nowenny o godz. 15:00.

5. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Tradycyjne w tym dniu swoimi ofiarami chcemy wesprzeć Katolicki Uniwersytet Lubelski. Już dziś w imieniu ks. rektora KUL za wsparcie dziękujemy.

6. Święta zawsze kojarzą się z pomocą dla najuboższych i w tym roku nasza Parafialna Caritas przygotowała pomoc dla najuboższych. Bardzo wszystkim wspierającym dzieło miłosierdzia dziękuję. Paczka od Caritas-u, to często był jedyny promyk wsparcia. Za Wasze serca czułe i wrażliwe gorąco dziękujemy.

7. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Dyrekcji Zakładu Karnego w Stargardzie, iż umożliwia w ramach programu resocjalizacyjnego "Jestem potrzebny” kontakt osadzonych z naszą parafią. Ci nasi bracia, którzy trochę nabroili w życiu, mając kontakt z miejscem świętym dokonują zupełnie innej oceny swojego życia.

8. W drugą niedzielę miesiąca zebraliśmy na cele inwestycyjne rekordową sumę 9.531 zł. Bardzo dziękujemy za to wsparcie. Udało się w minionym tygodniu wykonać izolację pionowa fundamentów domu parafialnego. Dzięki temu wsparciu udało się nam sfinansować tę część inwestycji. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie i zrozumienie dla naszych działań.

9. Jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszej Niedzieli i Gościu Niedzielnym, znajdują się informacje na tematy aktualne z życia Kościoła. Z całą pewnością najnowsza Niedziela nas zainteresuje, gdyż ks. Marcin Miczkuła relacjonuje Drogę krzyżową z kandydatami do bierzmowania ulicami naszego miasta.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia. Bożego Błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego.

11. Wszystkim drogim parafianom, miłym gościom, wszystkim nawiedzającym naszą Kolegiatę życzymy błogosławionej niedzieli Zmartwychwstania i dobrego wypoczynku. Niech Bóg nam obficie błogosławi.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz