Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 15.09.2019 r.

1. W Liturgii Kościoła jutro wspominamy św. Korneliusza i Cypriana, w środę św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży; w sobotę obchodzimy święto św. Mateusza, Apostoła.

2. Zapraszamy serdecznie w najbliższą środę na Mszę św. o godz. 18.00 ku czci Najświętszej Maryi Panny, Matki Nieustającej Pomocy. Przy kaplicy Matki Bożej znajduje się skrzyneczka, do której można wrzucać kartki z intencjami, prośbami i podziękowaniami, które następnie będą wyczytywane podczas nabożeństwa.

3. W przyszłą niedzielę, na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity, patronki kobiet pragnących wyprosić łaskę macierzyństwa.

4. W tym roku szkolnym dzieci do pierwszej Komunii św. przygotowywane będą przez panią Monikę i ks. Stanisława. Przypominamy, że dzieci oraz ich rodzice mają swoją Mszę św. inicjacyjną w każdą niedzielę o godz. 12.30. Bardzo prosimy, aby rodzice wypełniali deklaracje, zgłaszające dzieci do Komunii św. Pragnieniem naszym jest, aby dzieci klas trzecich, które przystąpią do I Komunii św. 30. 05. 2020 roku były dobrze przygotowane na przeżycie tego najwspanialszego momentu, kiedy Chrystus pod postacią Chleba zagości w ich sercu. Chcemy zachęcić szczególnie rodziców, aby razem z dziećmi podjęli trud i zadanie tego przygotowania. Dzieci otrzymują specjalnie dla nich zakupione książeczki, w które będą wklejały obrazki i tym samym potwierdzały swoją gotowość do jak najlepszego przygotowania się na moment przyjęcia Chrystusa. Ufamy, razem z katechetami, że taka forma zachęci do systematyczności i przede wszystkim pobudzi całe rodziny do modlitwy i wspólnotowego przeżywania Eucharystii. Spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do sakramentu I Komunii świętej dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30.

5. Bardzo prosimy, aby młodzież, pragnąca w tym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania zgłaszała się do ks. Bartosza po indeksy. Pierwsze spotkanie dla tej młodzieży będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę, 22. 09. 2019 po Mszy św. o godz. 18.00. Niech czas bezpośredniego przygotowania do przyjęcia darów Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania pobudzi młodzież do większej gorliwości w modlitwie osobistej i do pełniejszego uczestnictwa w Liturgii.

6. Tradycyjnie w miesiącu październiku chcemy polecać miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych we Mszach świętych gregoriańskich. Przez cały miesiąc, codziennie, celebrować będziemy Mszę św. w intencji polecanych zmarłych. Kto chciałby jeszcze dołączyć imiona swoich zmarłych prosimy o kontakt z ks. Stanisławem. W końcowych dniach września przekażemy dokładny harmonogram celebracji.

7. Z całego serca pragniemy podziękować za ofiary złożone tydzień temu na cele inwestycyjne. Zebraliśmy kwotę 6.680 zł. Wszystkie nasze inwestycje są możliwe dzięki wsparciu Kochanych Parafian i Przyjaciół Kolegiaty. Bóg zapłać za dobroć serc. O wszystkich Dobrodziejach pamiętamy w naszej kapłańskiej modlitwie.

8. W najbliższy czwartek, 19. 09. 2019 o godz. 19.00 będziemy mieli niezwykłą okazję wysłuchania w kolegiacie koncertu południowokoreańskiej sopranistki koloraturowej Sumi Jo. Jej śpiew można usłyszeć w najsłynniejszych teatrach operowych i salach koncertowych świata, od Metropolitan Opera po La Scalę w Mediolanie. Jej album z pieśniami miłosnym został sprzedany w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Zapraszamy serdecznie, wstęp na concert jest bezpłatny.

9. W ramach działalności Klubu Seniora, który został powołany przy naszej Kolegiacie, zapraszamy serdecznie na Kurs Biblijny, który rozpocznie się w najbliższy piątek o godz. 1900 w jednej z salek budynku Caritas. Tematem przewodnim tych spotkań będzie Księga Apokalipsy św. Jana.

10. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Niech naszą parafialną tradycją stanie się nie tylko nabywanie wspomnianych gazet, ale również przekazywanie ich innym, aby w ten sposób poszerzał się krąg osób, które będą mogły zaczerpnąć z wiedzy na temat życia Kościoła.

11. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów.

12. Wszystkim kochanym parafianom, miłym gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz