Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 14 kwietnia 2019 r.

1. Niedziela Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Dla chrześcijan jest to najważniejszy okres w kalendarzu liturgicznym, obchodzimy pamiątkę chwalebnej męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Chciejmy tak zaplanować czas, aby we wspólnocie przeżywać tajemnice Misterium Paschalnego.

2. Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:30.

3. Wielki Czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po liturgii wieczornej czuwanie modlitewne do godz. 22:00.

4. Jutrznia - poranna modlitwa Kościoła, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 8:00.

5. Wielki Piątek. Czuwanie modlitewne dzieci o godz. 9:00, młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich o godz. 14:00. Droga Krzyżowa o godz. 15:00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Gorzkie Żale w Wielki Piątek o godz. 21:00.

6. Wielka Sobota. Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym od 9:00 do 14:30 co pół godziny, w Strachocinie o 10:00, w Świętem o 10:30. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19:00.

7. Okazja do spowiedzi św. codziennie od godz. 17:30. W Wielki Czwartek i Piątek od 17:00 i po liturgii. W Wielką Sobotę spowiedź od 9:00 do 15:00.

8. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 15:00. W Niedzielę Zmartwychwstania przed wieczorną Mszą św.

9. Msza św. rezurekcyjna w niedzielę o godz. 6:00. Pozostałe Msze św. od godz. 9:30 według porządku niedzielnego.

10. Nieszpory świąteczne kończące Triduum Sacrum w niedzielę o godz. 17:30.

11. Nasza parafialna "Caritas” przy wyjściu z kościoła sprzedaje symbole wielkanocne, które mogą posłużyć w przygotowaniu świąt: baranki wielkanocne, kartki świąteczne. Dziś można nabyć mały chlebek, który włożymy do koszyczka wielkanocnego. Symbol jedności, miłości i łączności z tymi, którzy tego chleba nie mają. W ostatni weekend Panie i Panowie z "Caritas Parafialnej” przekazali ponad 150 paczek dla rodzin ubogich. Wiele paczek trzeba było zanieść i tego dzieła dopełnił osadzony z Zakładu Karnego w Stargardzie, który pomaga w Kolegiacie w ramach programu resocjalizacyjnego "Jestem potrzebny”.

12. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary, które zostały złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Jak widzimy odkopane zostały fundamenty plebanii. Trzeba wykonać izolację fundamentów, aby zabytkowe budynki mogły służyć na kolejne dziesięciolecia. Bardzo dziękuję za zrozumienie i wsparcie naszych działań.

13. Jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszej Niedzieli i Gościu Niedzielnym, znajdują się informacje na tematy aktualne z życia Kościoła. Cieszy nas, że nasi Parafianie interesują się tymi periodykami i proponowana lektura znajduje swoich czytelników.

14. Z całego serca chcielibyśmy podziękować za złożone ofiary na kwiaty do Bożego do puszki złożono ofiary w wysokości 1479 zł. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękujemy.

15. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia. Bożego Błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego.

16. Wszystkim drogim parafianom, miłym gościom, wszystkim nawiedzającym naszą Kolegiatę życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego wypoczynku. Niech Bóg nam obficie błogosławi.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz