Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 13.10.2019 r.

1. W Liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Teresy; w środę wspomnienie św. Jadwigi; w piątek św. Łukasza Ewangelisty.

2. Dziś o godzinie 17.15 rozpocznie się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, chcemy uczcić jak najpiękniej ten dzień modląc się we wspólnocie za naszą Ojczyznę, miasto, nasze rodziny i nas samych. Ponad sto lat temu właśnie 13 października Matka Najświętsza po raz ostatni objawiła się dzieciom fatimskim.

3. Październik, miesiąc poświęcony szczególnie Matce Bożej Różańcowej. Maryja zachęcała dzieci fatimskie, aby ludzie odmawiali różaniec, gdyż je to źródło szczególnych łask płynących od Boga. Zachęta ta płynie także do nas, abyśmy nasze sprawy codzienne, kłopoty, trudności, problemy włączali do intencji i modlili się wspólnotowo. W Kolegiacie codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec w wtorek i czwartek na godz. 16.30. Zapraszamy osoby, które chciałyby włączyć się do wspólnoty różańcowej. To wielka sprawa modlić się codziennie i intencjach Kościoła i świata całego. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Bartoszem.

4. W naszym kraju trwają dziś wybory do Sejmu i Senatu. To ważny dzień w historii. Jako owoc demokracji, każdy z nas nosi na sobie odpowiedzialność za losy naszej umiłowanej Ojczyzny. Ta odpowiedzialność wyraża się w głosowaniu. Obowiązkiem każdego obywatela jest wziąć udział w tym akcie wyborczym i zagłosować zgodnie z własnym sumieniem. Nie trzeba nikogo przekonywać, że każdy głos się liczy, i każdy głos ma ogromnie znaczenie dla dalszej przyszłości i rozwoju Polski.

5. Dziś druga niedziela miesiąca. Z całego serca dziękujemy za wsparcie dla naszych działań inwestycyjnych. Mobilizujemy siły i środki, aby już w lutym przyszłego roku ruszyć z pracami remontowymi. Mamy świadomość niezwykłego daru Opatrzności, że dzięki wsparciu Rządu Rzeczpospolitej, ministra Joachima Brudzińskiego podpisaliśmy umowę na odnowienie po ponad 100 latach naszej Kolegiaty. Będziemy dumni z tego, co uczyni dla tej świątyni obecne pokolenie i każdy z nas będzie mógł śmiało powiedzieć, że ma swoją cząstkę w epokowym dziele.

6. Wiemy to z mediów, dziś obchodzimy w całej Polsce Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za dar świętego Papieża Polaka Jana Pawła II. Jednocześnie w tym dniu zbierane są środki da uzdolnionej młodzieży w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszek ofiarę na ten szczytny cel. W imieniu wszystkich stypendystów Fundacji wszystkim Wam kochani składamy podziękowanie.

7. Jutro obchodzić będziemy Dzień Edukacji Narodowej- czyli Dzień Nauczyciela. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim nauczycielom, katechetom, pedagogom za ich trud nauczania młodego pokolenia Polaków. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich nauczycieli i wychowawców.

8. W najbliższy czwartek Mszy św. przewodniczyć będzie ks. Mariusz Ogórski- wicedyrektor diecezjalnej "Caritas”. Po Mszy św. spotkanie z parafialnym zespołem Caritas. Zapraszamy chętnych i woluntariuszy, którzy pragną włączyć się w dzieło niesienia pomocy innym ludziom.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W każdą niedziele można nabyć najnowszy egzemplarz Niedzieli i Gościa niedzielnego. Chciejmy sięgać do publikatorów katolickich, bowiem jest to źródło rzetelnej informacji na temat życia Kościoła. Chciejmy także przekazywać swoim bliskim przeczytane egzemplarze, aby zakres oddziaływania informacji z tych źródeł poszerzał się.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą soje uroczystości składamy nasze najlepsze, kapłańskie życzenia: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia; uśmiechniętych oczu i serc.

11. Naszym Kochanym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej przepięknej Kolegiacie życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.