Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 11.08.2019 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia: wspominamy w środę św. Maksymiliana Marię Kolbego a sobotę św. Jacka.

2. W poniedziałek 12.08. Mszą św. wieczorną rozpocznie się czuwanie modlitewne w ramach "Jerycha Różańcowego”. Niech każdy z nas znajdzie choć kwadrans, aby adorować Najświętszy Sakrament i modlić się w intonacjach naszych rodzin.

3. W środę o godz. 17.15 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie. Chcemy spełniać prośbę Matki Bożej skierowaną do trojga pastuszków, aby odmawiać różaniec w instancji pokoju na świecie.

4. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas wszystkich Mszy św. zostaną poświęcone zboża, zioła i owoce. W tym dniu o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Liturgia w intencji naszej Ojczyzny z udziałem: władz naszego miasta, powiatu, służb mundurowych, pocztów sztandarowych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W uroczystość Wniebowzięcia NMP z naszej Kolegiaty wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka organizowana przez środowiska kolejarzy do Sanktuarium Matki Bożej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pielgrzymka wyruszy z naszej Kolegiaty o godz. 4.00 rano. Zapisy na pielgrzymkę w dniu rozpoczęcia, dodatkowe informacje znajdują się na plakatach.

6. W najbliższy piątek o godzinie 18.00 rozpoczną się w naszej wspólnocie "Rekolekcje u stóp Krzyża”. Zostanie przywieziony do nas kopia "Krzyża Ottonowego”, przy którym w całej naszej Archidiecezji gromadzą się wierni, aby podziękować za dar świętej wiary i prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. Program nabożeństw można wziąć ze sobą przy wyjściu z kościoła.

7. W przyszłą niedzielę pragniemy zaprosić na godzinę 11.00 wszystkich chorych i cierpiących, aby mogli podczas wspólnej modlitwy przyjąć sakrament namaszczenia chorych, sakrament umocnienia i pocieszenia. Prosimy rodziny, sąsiadów i przyjaciół o pomoc chorym w przybyciu do kościoła. Natomiast o godzinie 12.30 będziemy celebrowali Mszę św. w intencji wszystkich przeżywających jubileusz małżeństwa – 25-, 50-, 55-, 60- i 65-lecia. Bardzo prosimy Jubilatów, którzy nie otrzymali informacji na temat tej Mszy św. o kontakt z ks. Marcinem Miczkułą. Ubiegłoroczna Msza św. dla Jubilatów dla wielu była okazją do rodzinnego dziękczynienia. Przepiękny to był obraz Jubilatów, otoczonych swoimi bliskimi, którzy po Mszy św. szli na wspólny niedzielny obiad. Po południu natomiast pragniemy wyruszyć na ulice naszej parafii na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa o godzinie 15.00.

8. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Cały czas trwają prace projektowe instalacji elektrycznej, zabezpieczenia przeciwpożarowego. Tych prac nie widać teraz, ale są konieczne, aby rozpisać przetarg na wykonanie poszczególnych elementów remontu naszej Kolegiaty. O wszystkich ofiarodawcach, wpierających remont naszej Świątyni pamiętamy w kapłańskiej modlitwie.

9. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Do naszej parafii trafia 15 egzemplarzy "Niedzieli” z naszym ekskluzywnym dodatkiem "Kościół nad Odrą i Bałtykiem”. Stąd gorąca prośba, aby lektura "Niedzieli” stała się stałym punktem naszego życia. Zapraszamy do lektury.

10. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów. Niech Pan Bóg błogosławi, strzeże, darzy łaską zdrowia. Wyjeżdżającym na zasłużony urlop życzymy pięknej pogody, miłego wypoczynku i przede wszystkim szczęśliwego powrotu do domu.

11. W minionym tygodniu do Domu Ojca odeszli: śp. Helena Banaszyńska, Maria Malitowska i Stefan Gładun. Niech Bóg da naszym zmarłym radość Nieba, a rodzinom pogrążonym w żałobie ukojenie serc w nadziei Zmartwychwstania.

12. Wszystkim kochanym Parafianom, miłym Gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego wypoczynku, błogosławionego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz