Ogłoszenia Duszpasterskie - IV Niedziela Wielkanocna 12.05.2019 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy we wtorek św. Macieja Apostoła, a w czwartek św. Andrzeja Bobolę, patrona naszej Ojczyzny. W tym dniu swoje imieniny obchodzić będzie nasz Metropolita, ks. Abp Andrzej Dzięga. Chciejmy otoczyć naszego Pasterza szczególną modlitwą, aby Bóg dawała mu wiele siły w posłudze dla dobra Kościoła. Niech Matka Najświętsza obdarza potrzebnymi łaskami, aby mógł jak najdłużej służyć Ludowi Bożemu nad Odrą i Bałtykiem.

2. Dziś wieczorem, podczas Mszy św. rozpocznie się modlitwa w ramach "Jerycha Różańcowego”. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, która potrwa przez całą dobę, do poniedziałku.

3. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Bardzo dziękujemy za ofiary, modlitwy i duchowe wsparcie, szczególnie, że stoimy przed epokowym wydarzeniem jakim będzie podpisanie umowy na remont naszej Kolegiaty. Jutro tj. 13.05 o godz. 12.30 w obecności pana ministra MSWiA Joachima Brudzińskiego oraz wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego p. Jarosława Sellina, posłów, Wojewody Zachodniopomorskiego, prezydenta Miasta p. Rafała Zająca zostanie oficjalnie zaprezentowana i przekazana umowa na sfinansowanie "remontu stulecia” naszej Świątyni. W tym miejscu chciałbym z całego serca podziękować szczególnie panu ministrowi MSWiA, Joachimowi Brudzińskiemu, bez którego życzliwości, wsparcia, dalekowzrocznego patrzenia i determinacji nie bylibyśmy świadkami tak istotnego i ważnego przedsięwzięcia jakim jest wymiana wszystkich instalacji w Kolegiacie, wykonanie nowego oświetlenia, budowa nowych organów, remontu posadzki oraz malowania wnętrza kościoła. Czeka naszą wspólnotę ogromny wysiłek, ale ufamy, że Nasza Święta Patronka dopomoże nam w realizacji tego celu. Na marginesie chciałoby się dopowiedzieć, iż wydarzenie to odbędzie się 13 maja, dzień pierwszych objawień Matki Bożej w Fatimie. Odczytujemy to jednoznacznie.

4. Nabożeństwo fatimskie jutro o 17:15.

5. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godzinie 17.30. Jest to piękna tradycja, aby wspólnotowo śpiewać Litanię Loretańską. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy we wtorek i czwartek na nabożeństwo majowe, obecność obowiązkowa.

6. W tym tygodniu próby przed I Komunią św. odbędą się we wtorek i w środę o godz. 19:00.

7. W piątek o godz. 19:00 w naszej Kolegiacie odbędzie się Wieczornica "Dar Pokoju” przygotowana przez uczniów stargardzkich szkół. Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie, który ma nam przypomnieć o potrzebie pokoju na świecie.

8. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Chciejmy sięgać do gazet katolickich. Znajdziemy zawsze wiele ciekawych artykułów, które ubogacą naszą wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i w świecie.

9. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów.

10. Wszystkim kochanym parafianom, miłym gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz