Ogłoszenia Duszpasterskie - III Niedziela Wielkanocna 5.05.2019 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika.

2. Informujemy, uroczystość I Komunii św. w Stargardzie będzie miała miejsce 25.05 o godzinie 12.00. Następnego dnia o godzinie 11.00 swoją uroczystość będą miały dzieci, które rok temu przystąpiły do Komunii św. O godzinie 12.30 dzieci pierwszokomunijne uczestniczyć będą w Eucharystii, po której będzie możliwość wykonania wspólnej fotografii. W związku z przygotowaniami do I Komunii św. zapraszamy dzieci na próbę we wtorek i czwartek o godz. 19.00.

3. Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny, tydzień wspólnotowego rozważania Pisma św. Dziś o 15:00 Droga Światła, a o 19:00 nabożeństwo słowa Bożego połączone z 200 urodzinami Stanisława Moniuszki, polskiego kompozytora i wielkiego patrioty. Dzisiaj Apel Jasnogórski zostanie odśpiewany na zakończenie nabożeństwa. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 20:30 nabożeństwa słowa Bożego, które zakończą się o 21:00 Apelem Jasnogórskim.

4. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godzinie 17.30. Jest to piękna tradycja, aby wspólnotowo śpiewać Litanię Loretańską. dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. zapraszamy w środę i piątek na nabożeństwo majowe.

5. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Nowennę do św. Rity, patronki matek oczekujących potomstwa.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 rozpocznie się całodobowa modlitwa w ramach "Jerycha różańcowego.” Zachęcamy do wzięcia udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu.

7. W przyszłą niedzielę ofiary, które zostaną zebrane przeznaczone będą na cele inwestycyjne.

8. W najbliższą sobotę tj. 11.05.2019 o godzinie 19.00 rozpocznie się ostatni przed wakacjami kurs przedmałżeński. Zapraszamy do wzięcia udziału w przygotowaniu bezpośrednim przed zawarciem sakramentu małżeństwa.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej organizowany jest wyjazd na spotkanie młodych na Polach Lednickich. Chętnych do wyjazdu 1.06. br prosimy o kontakt z ks. Marcinem Miczkułą.

10. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Chciejmy sięgać do gazet katolickich. Znajdziemy zawsze wiele ciekawych artykułów, które ubogacą naszą wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i w świecie.

11. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów.

12. Wszystkim kochanym parafianom, miłym gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz