Ogłoszenia duszpasterskie XVII niedziela zwykła 25.07.2021

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedzielę  25 lipca 2021 r.

1. Rozmnożenie chleba i ryb na pustyni, nakarmienie rzeszy zgłodniałych ludzi stanowi czytelny znak mocy Zbawiciela. Każda Eucharystia syci nasze dusze obecnością Chrystusa.
  2. Informujemy, że biuro parafialne podczas wakacji czynne jest we wtorki i czwartki od 16.00-17.00.  W nagłych przypadkach: wezwanie do chorego, sprawy pogrzebowe lub inne sprawy losowe prosimy zgłaszać pod numerem telefonu 535-124-678.
  3. W Liturgii w poniedziałek czcić będziemy św. Joachima i Annę; w czwartek wspomnienie św. Marty; w sobotę św. Ignacego z Loyoli.
  4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 Wspólnota Żywego Różańca będzie miała zmianę tajemnic. Wszystkich członków zapraszamy do wspólnotowej modlitwy.
  5. Ministerstwo Zdrowia kieruje do nas wszystkich serdeczny apel, aby skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko COVID-19. Pamiętamy, rok temu obrazy przepełnionych szpitali i tymczasowych placówek medycznych zorganizowanych w różnych obiektach użyteczności publicznej. Według naukowców jedynym sposobem na powstrzymanie kolejnych fal zakażeń jest szczepienie. Nie lekceważmy tego zagrożenia, które  realnie może zagrozić naszemu zdrowiu i życiu; chrońmy siebie i swoich bliskich. Także władze naszego Miasta zachęcają, aby skorzystać ze szczepień w zorganizowanym w Stargardzkim Centrum Kultury.  Nie trzeba się zapisywać. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty i zgłosić się na szczepienie. Nie słuchajmy teorii spisowych, ale kierujmy się zdrowym rozsądkiem i wiedzą uczonych, lekarzy, epidemiologów.
  6. Zapraszamy w środę na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
  7. „Caritas Polska” zwróciła się do wszystkich parafii o przeprowadzenie w dzisiejszą niedzielę zbiórki do puszek dla poszkodowanych podczas ostatnich gwałtownych ulew na południu Polski. Wielu ludzi straciło majątek swojego życia. Chcemy poszkodowanych wesprzeć, aby mogli odbudować swoje miejsca życia i pracy. Jeśli Państwo mają takie życzenie można złożyć ofiarę przy wyjściu z kościoła. Już teraz wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowanie: „Bóg zapłać.”
  8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się przede wszystkim życzliwością ludzi.
  9. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli, udanego tygodnia. Tym, którzy wybierają się na urlop życzymy wspaniałego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.