Ogłoszenia duszpasterskie Wielki Tydzień 10.04.2022- 17.04.2022

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową  10 kwietnia 2022 r.

1. Najpiękniejsze palmy świata są w Kolegiacie NMP Królowej Świata. Wykonane z sercem przez członkinie parafialnej „Caritas” i uczestników spotkań w „Kawiarence Starówka”. Idąc z taką palmą podczas procesji, do domu, patrząc się na nią w swoim mieszkaniu dostrzec możemy duchowy most łączący nas wszystkich w uwielbieniu Chrystusa wjeżdżającego triumfalnie do Jerozolimy.
  2. Dziś druga niedziela miesiąca. Z całego serca dziękujemy za wsparcie naszego „remontu stulecia”. Prace postępują zgodnie z harmonogramem, ale jak to bywa, nie brakuje nam niespodzianek, które na bieżąco trzeba naprawiać, aby po jakimś czasie na nowo nie wracać. Taką np. „niespodzianką” było uszkodzenie dachu na wieży północnej. Ponad 300 dachówek trzeba było wymienić, gdyż wichura uszkodziła w miejscach, gdzie po prostu były źle założone. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy za okazywane dobro.
  3. Rozpoczyna się Wielki Tydzień, który przeżywać będziemy jako Wspólnota ludzi podążającym śladami Zbawiciela.

a. Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00;

b. Adoracja Krzyża i Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00

c. Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 19.00. Na liturgię zabierzmy ze sobą świece.

d. Msza św. rezurekcyjna w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. W niedzielę Zmartwychwstania nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 pozostałe nabożeństwa bez zmian. Porządek Mszy św. w Poniedziałek Wielkanocny również bez zmian- tak jak w niedzielę. Tego dnia pragniemy wesprzeć swoimi ofiarami Katolicki Uniwersytet Lubelski.

1. Przypominamy, iż w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły- nie spożywamy pokarmów mięsnych. Starajmy się przypominać o tym wyjątkowym poście także dzieciom, młodzieży, aby był to prawdziwie dzień pokuty i przebłagania. O godz. 15.00 celebrować będziemy Drogę Krzyżową.
  2. W Wielką Sobotę tradycyjnie przynosimy do naszej Kolegiaty koszyczki z potrawami, które spożyjemy podczas wielkanocnego śniadania. Poświęcenie potrwa odbywać się będzie od godz. 9.00 do godziny 15.00, co pół godziny (9.00; 9.30;10.00;10.30… itd.) W tym dniu możliwość skorzystania ze spowiedzi św. w wyżej wymienionych godzinach.
  3. W Strachocinie Triduum Paschalne poprowadzi ks. Stanisław Szlijan. W Wielki Czwartek Msza św. o godz. 18.00; w Wielki Piątek Liturgia Krzyża o godz. 18.00. W Wielką Sobotę przed południem w Strachocinie na placu kościelnym o 10.00 poświęcenie pokarmów; w Świętem poświęcenie pokarmów na placu kościelnym o godz. 10.30. Wieczorna Liturgia Wigilii Paschalnej w Strachocinie o godz. 21.00. Wiernych ze Świętego zapraszamy do uczestnictwa w Liturgii w Strachocinie.
  4. W wielki wtorek wieczorną Mszą św. rozpocznie się modlitwa Jerych Różańcowego. Z racji na przepisy bezpieczeństwa, rozstawione rusztowania, które sięgają na wysokość 30 metrów, modlitwa potrwa do godz. 21.00- zakończy się Apelem Jasnogórskim. Kontynuacja modlitwy i adoracji następnego dnia od godz. 7.00 i potrwa przez cały dzień. Miejsce adoracji- Kaplica Mariacka.
  5. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” w świątecznym wydaniu proponują wiele ciekawych artykułów poświęconych tematyce świąt, tradycji wielkanocnych. Zapraszamy do lektury.
  6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego.
  7. Wszystkim drogim parafianom życzymy, aby uczestnictwo w Liturii Wielkiego Tygodnia, spotkania w rodzinnym gronie, dostarczały nam nowej energii wewnętrznej. Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą dla nas i naszych bliskich okazją do duchowego odrodzenia.