loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie 30 niedziela zwykła 24.10.2021

Ogłoszenia duszpasterskie- niedziela 24 października 2021 r.

 

 1. Jakże często w chwilach doświadczeń, prób, pod ciężarem krzyża, chcemy z za Bartymeuszem krzyknąć: „Jezusie , Synu Dawida, ulituj się nade mną.” Szukamy pocieszenia, uzdrowienia, pomocy. Niewidomy żebrak dostąpił łaski. My także doświadczymy obecności i pomocy Boga, o ile będziemy prosić, modlić się, ufać…
 2. W Liturgii w tym tygodniu wspominamy: w czwartek św. Szymona i Judy Tadeusza.
 3. Październik, miesiąc poświęcony szczególnie Matce Bożej Różańcowej. Maryja zachęcała dzieci fatimskie, aby ludzie odmawiali różaniec, gdyż je to źródło szczególnych łask płynących od Boga. Zachęta ta płynie także do nas, abyśmy nasze sprawy codzienne, kłopoty, trudności, problemy włączali do intencji i modlili się wspólnotowo. W Kolegiacie codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec w wtorek i czwartek na godz. 16.30. Zapraszamy osoby, które chciałyby włączyć się do wspólnoty różańcowej. To wielka sprawa modlić się codziennie i intencjach Kościoła i świata całego. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Andrzejem.
 4. Jutro, 25.10. br po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży klas VI i VII przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. W Uroczystość Wszystkich Świętych- 1.11. br w Kolegiacie będą sprawowane Msze św. o godz. 8.00; 9.30 i wieczorem o godz. 18.00. W tym dniu na cmentarzu na Giżynku, w kapicy „Hades-u” Msza św. o godz. 11.00; na „starym cmentarzu” gromadzimy się przy bramie głównej o godz. 12.30, aby rozpocząć procesję do czterech stacji; około godz. 13.00 przy ołtarzu polowym, bok grobów kapłańskich rozpocznie się Msza św.
 6. W Dzień Zaduszny w Kolegiacie Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i o godz. 18.00
 7. W Strachocinie w uroczystość Wszystkich Świętych Msza św. o godz. 8.00. Wiernych ze Świętego zapraszamy do wzięcia udziału w Liturgii w Strachocinie. W dzień Zaduszny – 2.11.br Msza św. w Strachocinie o godz. 17.00. Wiernych ze Świętego również zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii.
 8. Tradycyjnie w listopadzie pragniemy modlić się za naszych zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej. Kartki z określonymi dniami, w które polecać będziemy naszych bliskich zmarłych są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz przy zakrystii. Kartki wypominkowe można złożyć w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 9. Przypominamy, aby podczas Liturgii używać maseczek i zakrywać usta i nos. To nasza odpowiedzialność, abyśmy uniknęli kolejnej fali zachorowań na COVID.  Jest to gorący apel Ministerstwa Zdrowia oraz Premiera Mateusza Morawieckiego.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W każdą niedziele można nabyć najnowszy egzemplarz „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”. Chciejmy sięgać do publikatorów katolickich, bowiem jest to źródło rzetelnej informacji na temat życia Kościoła. Chciejmy także przekazywać swoim bliskim przeczytane egzemplarze. W ten sposób informacje trafiają do szerszego grona.
 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze, kapłańskie życzenia: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia. Niech św. Jan Paweł II, patron wszystkich rodzin, wyprasza dla naszych wspólnot łaskę pokoju, pojednania, wyciszenia sporów.  
 12.  Naszym Kochanym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej przepięknej Kolegiacie życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy

proboszcz

 

 

 

www.parafia.stargard.pl   FB- kolegiata.stargard      Tel. 535124678