Ogłoszenia duszpasterskie 16 niedziela zwykła 17.07.2022

Ogłoszenia duszpasterskie XVI niedziela zwykła na 17.07.2022r.

1. Marta i Maria reprezentują dwie postawy, której połączenie stanowi doskonałe wskazanie dla życia chrześcijańskiego. Słuchać Słowa Bożego i pracować.
  2. W Liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy w piątek św. Marię Magdalenę.
  3. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy sumę 5.420 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy nasze najszczersze, z głębi serca płynące podziękowanie. Naszym celem jest dobre wykorzystanie powierzonych środków i zrealizowanie zaplanowanych prac. Jak widzimy prace postępują sprawnie i to cieszy nas wszystkich.
  4. Stoimy przed koniecznością wymiany dachu na kościele św. Antoniego w Świętem. Otrzymaliśmy wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Swoje wsparcie zadeklarowała Gmina Stargard i Powiat Stargardzki. Wspólnymi siłami musimy w tym roku przeprowadzić wymianę poszycia dachu i zakonserwować więźbę dachową, która jest bardzo zniszczona przez drewnojady. Liczymy na współpracę i pomoc ze strony mieszkańców Świętego i Strachocina. Miejmy świadomość, że kościół w Świętem to wizytówka miejscowości oraz pomnik historii, o który powinniśmy wszyscy zadbać, aby przetrwał dla przyszłych pokoleń. Pani Sołtys Świętego- Małgorzata oraz sołtys Strachocina- Mateusz zadeklarowali współpracę w zorganizowaniu zbiórki środków, które stanowić będą udział własny w inwestycji. Do tej pory nie zwracaliśmy się z prośbą o wsparcie, ale przyszedł moment decydujący, aby załatwić w tym roku tę inwestycję. Chciejmy podejść do tej sprawy z życzliwością i hojnym sercem.
  5. W najbliższą środę zapraszamy o godz.18.00 na Mszę św. połączoną z nabożeństwem ku czci NMP Nieustającej Pomocy, a wieczorem o 21.00 na Apel Jasnogórski w intencji naszej Ojczyzny przed figurą Niepokalanej.
  6. W przyszły piątek  22.07.2022 r. o godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo ku czci św. Rity. Pragniemy modlić się w intencji kobiet oczekujących potomstwa i zmagających się z problemami poczęcia dziecka. Św. Rita niech wyprasza dla często zrozpaczonych kobiet potrzebne łaski. A my jako wspólnota módlmy się w tych intencjach.
  7. Jest do nabycia najnowsza „Niedziela”. Serdecznie zapraszamy do lektury. Chciejmy sięgać do gazet katolickich. Znajdziemy zawsze wiele ciekawych artykułów, które ubogacą naszą wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i w świecie.
  8. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów.
  9. Wszystkim kochanym Parafianom, miłym gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.