Ogłoszenia duszpasterskie 12. niedziela zwykła- 20.06.2021

12 niedziela w ciągu roku

20. 06. 2021 r.

1. Uciszenie burzy na Jeziorze Genezaret miało ukazać Apostołom moc Chrystusa; jeśli może panować nad prawami natury to o ileż bardziej ma moc zmienić serce człowieka.
  2.    Czerwiec to miesiąc poświęcony rozważaniom tajemnicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie na Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17.30; w każdą środę zapraszamy na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty.
  3. Jutro, o godz. 20.00 rozpocznie się nabożeństwo uwielbienia i prośby o dary Ducha Świętego. Zapraszamy na tę szczególną chwilę adoracji i modlitwy.
  4. Tydzień temu na cele inwestycyjne zebraliśmy 6.231 zł. Z całego serca dziękujemy za ten dar dla naszej Kolegiaty. Czynimy wszystko, aby kompleksowo dokonać potrzebnych napraw. Nie możemy odkładać tych inwestycji, gdyż są one konieczne dla ratowania naszej świątyni. Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne. Wszystkich dobroczyńców otaczamy naszą kapłańską modlitwą.
  5. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. U naszych braci Chrystusowców przeżywać będziemy odpust parafialny. Uroczysta Liturgia rozpocznie się o godz. 18.30 a przewodniczyć jej będzie przełożony generalny Księży Chrystusowców.
  6. Kończy się rok szkolny; trudny czas dla uczniów i nauczycieli, bowiem pandemia wymusiła model nauczania przy pomocy komputerów. Chcemy podczas Mszy św. w piątek o godz. 18.00 modlić się o Boże błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży, udających się na letni wypoczynek.
  7. W poniedziałek  „Klub Seniora- Starówka”, o godz. 16.00 organizuje zwyczajowe spotkanie. Jak zwykle przewidziane są ciekawe tematy do dyskusji, jest to także okazja do spotkań, wymiany myśli, spędzenia czasu.  Zapraszamy serdecznie.
  8. Orkiestra „Camerata Stargard”, Chór Akademii Morskiej ze Szczecina oraz Pan Prezydent Miasta Rafał Zając zapraszają dzisiaj do Kolegiaty na niezwykły koncert, poświęcony pamięci Pana Profesora Marka Jasińskiego, artysty pochodzącego z naszego miasta. Podczas koncertu wykonany zostanie utwór, skomponowany przez Pana Profesora (Psalm 107 - morski) oraz dzieło Wolfganga Amadeusza Mozarta - Requiem d-mol. Początek koncertu o godz. 16.00. Wstęp jest bezpłatny i niech wszyscy czują się zaproszeni.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: najnowszego numeru „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Sięgajmy po prasę katolicką; kupując te gazety wspieramy niezależne media. Nam, katolikom, powinno zależeć, aby takie media się rozwijały i wypełniały swoją misję.
  10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski.
  11. 11. Wszystkim drogim Parafianom, miłym Gościom, modlącym się z nami, życzymy dużo pogody serca. Niech Duch Święty dodaje nam siły i odwagi w mężnym wyznawaniu naszej wiary. Wam wszystkim, kochani, życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.