Ogłoszenia duszpasterskie 10. niedziela zwykła 6.06.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 10 Niedziela zwykła 6 czerwca 2021 r.

1.  Pyta Jezus, kto jest moją matka, kim są moi krewni? Odpowiedź jest jasna. Są nimi, ci którzy słuchają Słowa Bożego.
  2. Czerwiec, miesiąc poświęcony rozważaniom tajemnicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 i w każdą środę zapraszamy na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty.
  3. Trwamy w oktawie uroczystości Bożego Ciała, uczestnicząc w procesjach wokół naszej Kolegiaty czcimy w sposób publiczny Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie. Zakończenie oktawy w najbliższy czwartek. W tym dniu tradycyjnie święcimy wianki, wykonane z traw i ziół tegorocznej wiosny.
  4. Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać za udekorowanie ołtarzy, chorągwi, obrazów procesyjnych. Dziękujemy lektorom, ministrantom, scholi parafialnej; Bóg zapłać Wam kochani Parafianie za uczestnictwo w tej uroczystości, która stanowi wyraz naszego publicznego wyznania wiary.
  5. W sobotę, Eucharystią o godz. 18.00 rozpocznie się całodobowe czuwanie „Jerycha różańcowego”.
  6. W niedzielę o godz. 17.00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie połączone z procesją wokół naszej świątyni. Pragniemy modlić się w intencji naszych rodziny, aby były Bogiem silne.
  7. W niedzielę 13.06. święto św. Antoniego Padewskiego; w Świętem o godz. 11.00 uroczysta Msza św. odpustowa. Zapraszamy do udziału w tym pięknym uczczeniu Patrona świątyni.
  8. W poniedziałek  „Klub Seniora- Starówka”,  organizuje spotkanie o godz. 16.00. Jak zwykle przewidziane są ciekawe tematy do dyskusji, a także jest to okazja do spotkań, wymiany myśli, spędzenia czasu.  Zapraszamy serdecznie.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsza „Niedziela” i „Gość niedzielny.” Sięgajmy do prasy katolickiej; kupując te gazety wspieramy niezależne media. Nam, katolikom, powinno zależeć, aby takie media się rozwijały i wypełniały swoją misję.
  10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski.
  11. Wszystkim drogim Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami życzymy dużo pogody ducha. Niech Duch św. dodaje, nam siły i odwagi w mężnym wyznawaniu naszej wiary. Wam wszystkim Kochani życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.