Ogłoszenia duszpasterskie 11.niedziela zwykła 13.06.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 11 niedziela zwykła 13 czerwca 2021 r.

1.  Bóg nieustannie sieje swoje słowo; od człowieka zależy, czy ziarno Słowa Bożego przyniesie owoce w postaci dobrego, szlachetnego, chrześcijańskiego, pełnego miłości życia.
  2. Czerwiec, miesiąc poświęcony rozważaniom tajemnicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 i w każdą środę zapraszamy na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty.
  3. Dziś o godz. 17.00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie połączone z procesją wokół naszej świątyni. Pragniemy modlić się w intencji całego świata; aby ustała pandemia i wszyscy mogli wrócić do swoich zadań i obowiązków.
  4. Dziś druga niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary złożone na tacę są przeznaczone na nasz remont. Jak widzimy trwają prace na sklepieniach i w bocznych kaplicach nawy południowej. Jest to żmudna praca konserwatorów, którzy centymetr po centymetrze odrestaurowują malowidła, freski. Wkrótce zostanie zdjęte rusztowanie na chórze i zobaczymy całą odrestaurowaną emporę muzyczną. Cały czas trwają prace przy instalacjach elektrycznych. Podpisaliśmy już umowę na wykonanie nowych organów do naszej świątyni; śmiało możemy powiedzieć, że organy są w budowie.   Z całego serca dziękujemy wszystkim Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty za wspieranie naszego „remontu stulecia.” O wszystkich ofiarodawcach pamiętamy w naszej codziennej, kapłańskiej modlitwie.
  5. W poniedziałek  „Klub Seniora- Starówka”,  organizuje spotkanie o godz. 16.00. Jak zwykle przewidziane są ciekawe tematy do dyskusji, a także jest to okazja do spotkań, wymiany myśli, spędzenia czasu.  Zapraszamy serdecznie.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsza „Niedziela” i „Gość niedzielny.” Sięgajmy do prasy katolickiej; kupując te gazety wspieramy niezależne media. Nam, katolikom, powinno zależeć, aby takie media się rozwijały i wypełniały swoją misję.
  7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski.
  8. Wszystkim drogim Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami życzymy dużo pogody ducha. Niech Duch św. dodaje, nam siły i odwagi w mężnym wyznawaniu naszej wiary. Wam wszystkim Kochani życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.