loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie | Wniebowzięcie NMP | 15 sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowzięcie NMP  15 sierpnia 2021 r.

 

 1. Wniebowzięta ukazuje każdemu człowiekowi jasny cel, życie w Bogu. Do tego celu zdążamy idąc ścieżką ewangelicznej nauki. 
 2. Zapraszamy w środę na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
 3. W ramach duchowego przygotowania do odpustu parafialnego zapraszamy codziennie o godz. 15.00 do kaplicy mariackiej na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Chcemy zawierzyć całą naszą parafię, wszystkich mieszkańców Bożej miłości.
 4. Tydzień temu na cele inwestycyjne zebraliśmy kwotę 6.373 zł. Z całego serca dziękujemy za hojność i wparcie naszego „remontu stulecia.” Pracę postępują zgodnie z harmonogramem. Mamy także pewne trudności związane z określeniem tła w kapicach od strony północnej i na emporze muzycznej. Eksperci żądają od wykonawcy kolejnych badań podłoża i to niestety wydłuża ostateczną decyzję. Ufamy, że wkrótce zapadną decyzje, które posuną wyraźne prace malarskie do przodu. Poza tym w tym tygodniu rozpoczynamy prace przy izolacji fundamentów plebanii i budynku „Caritas.”
 5. Władze naszego Miasta oraz ks. proboszcz Kolegiaty zapraszają na koncert dobrze nam znanego artysty, światowej sławy gitarzysty, p. Krzysztofa Meissingera. Koncert rozpocznie się w sobotę,  21.08 o godz. 20.00. W programie koncertu muzyka hiszpańska w stylu flamenco. Będzie do piękne wydarzenie, a i z całą pewnością po tym trudnym czasie izolacji związanej z pandemią z przyjemnością przeżyjemy muzyczną podróż po Hiszpanii. Wstęp bezpłatny. 
 6. Przygotowujemy się do naszego odpustu parafialnego, który przypada w tym roku w przyszłą niedzielę. Jak zwykle chcemy ugościć wszystkich przybywających na nasze parafialne dziękczynienie. Organizujemy festyn połączony z różnymi atrakcjami; zaplanowana jest loteria fantowa. Mamy ogromną prośbę, aby panie zaplanowały przyniesienie na nasz odpust własnoręcznie upieczone ciasto, które następnie sprzedamy, aby zdobić środki na remont naszej Kolegiaty. Do pysznego ciasta i kawy przygrywać będzie zespół ludowy z Łęczycy.  Suma odpustowa o godz. 11.00 celebrowana będzie przez naszego Metropolitę ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę.
 7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się przede wszystkim życzliwością ludzi.
 8. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli, udanego tygodnia. Niech Bóg ma  nas zawsze w swojej opiece.

 

 

ks. dr Janusz Posadzy

        proboszcz


 • Ogłoszenia duszpasterskie 3. Niedziela Adwentu 13.12. 2020 r.

  1. Ponowne wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu, prostować ścieżki dla Niego… czyli nawracać się, bo Odkupiciel jest blisko!

  12 grudnia 2020r. 1730
 • Ogłoszenia duszpasterskie 2. Niedziela Adwentu 6.12. 2020 r.

  1. Święty Jan Chrzciciel, prorok adwentu; zachęca, zaprasza, przestrzega i wzywa do nawrócenia. To wskazanie dla każdego z nas. 

  06 grudnia 2020r. 1639
 • Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Chrystusa Króla 22.11. 2020 r.

  1. „Chryste króluj, Chryste zwyciężaj, swoją Miłość odnów w nas..” Wiele się dzieje na świecie. Kontestacja wartości, dążenia do budowania świata bez Boga. Wielu ludzi zalęknionych, co będzie jutro? Zaufajmy Chrystusowi, Królowi Wszechświata; Jemu powierzmy swój los.

  23 listopada 2020r. 1669
 • Ogłoszenia duszpasterskie na 32. Niedzielę 8.11. 2020 r.

  1. Zapalone lampy symbolizują postawę czuwania, gotowości. Każdy z nas- szczególnie w kontekście bieżących wydarzeń- powinien być gotowy, przygotowany na spotkanie z Bogiem. 

  08 listopada 2020r. 2590
 • Ogłoszenia duszpasterskie na 31. Niedzielę 1.11. 2020 r.

  1. Uroczystość Wszystkich Świętych jasno wskazuje, iż celem człowieka jest świętość; każdy z nas jest powołany, aby być świętym to znaczy w pełni realizować naukę Ewangelii.  

  01 listopada 2020r. 1640
 • Ogłoszenia duszpasterskie na 29. Niedzielę 18.10. 2020 r.

  1. Pytanie kierowane do Jezusa przez faryzeuszy: „Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie?” Miało posłużyć argumentacji, iż Chrystus opowiada się po którejś ze stron. Odpowiedź Jezusa była jednoznaczna: „Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga.”

  17 października 2020r. 1694
 • Ogłoszenia duszpasterskie na 27. Niedzielę 4.10 2020 r.

  1. Budowanie życia poza Bogiem często naznaczone jest wizją życiowej klęski, kiedy nawet kamień na kamieniu się nie ostanie. Jako ochrzczeni jesteśmy zaproszeni do współtworzenia Wspólnoty, która opiera się na fundamencie Ewangelii  i współtworzy „Winnicę Pana”. 

  03 października 2020r. 1662
 • Ogłoszenia duszpasterskie na 26. niedzielę 27 września 2020 r.

  1. Nie jest ważne kiedy człowiek zrozumie przesłanie Boga, istotne, aby wszedł na drogę Ewangelii i wsłuchał się w naukę Chrystusa. To sens przypowieści o krnąbrnym synu, który w pierwszym porywie serca nie zgadza się z wolą ojca.

  26 września 2020r. 1654
 • Ogłoszenia duszpasterskie na 25. niedzielę 20 września 2020 r.

  1. Winnica to symbol Królestwa Bożego;  każdy człowiek jest zaproszony, aby uczestniczył w budowaniu tej boskiej rzeczywistości i dla każdego człowieka- bez względu na wygląd,  pochodzenie, poglądy- jest miejsce. 

  19 września 2020r. 1633
 • Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedzielę 26 lipca 2020 r.

  1. Przypowieść o skarbie i perle odnaleźć można w Ewangelii wg Św. Mateusza. Porusza ona problem tego, co jest w życiu ważne. Pojawienie się skarbu i perły można odczytać w symboliczny sposób jako Królestwo niebieskie, które powinno stanowić najważniejszą wartość w życiu ludzi.

  25 lipca 2020r. 1732
 • Ogłoszenia duszpasterskie na XVI niedzielę 19 lipca 2020 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie na XVI niedzielę 19 lipca 2020 r.

  1. Przypowieść o kąkolu mówi o tajemnicy zła na świecie. Są ludzie, których można porównać do zboża dającego obfite plony, ponieważ stanowią tzw. dobre ziarno, słuchają nauk bożych, żyją uczciwie i pobożnie. Są jednak i tacy, którzy ulegają wpływom szatana i niszczą pracę tych pierwszych. Przypominają oni kąkol, chwast, który trudno odróżnić od prawdziwego zboża.

  19 lipca 2020r. 1698
 • Ogłoszenia duszpasterskie na XV niedzielę 12 lipca 2020 r.

  1. W Liturgii bieżącego tygodnia w środę obchodzić będziemy wspomnienie św. Bonawentury a w czwartek Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

  13 lipca 2020r. 1715
 • Ogłoszenia duszpasterskie na XIV niedzielę 5 lipca 2020 r.

  1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia w poniedziałek obchodzić będziemy wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; w środę św. Jana i z Dukli i sobotę św. Benedykta- Patrona Europy.

  2. Zgodnie z przepisami obowiązującymi podczas trwania epidemii uprzejmie prosimy, aby uczestniczyć we Mszy św. zakrywając maseczką, apaszką usta i nos. Cieszymy się, że nasi parafianie są zdyscyplinowani i zachowują wskazania obowiązujące podczas epidemii. Zachowując taki rygor możemy czuć się bezpieczni. Zachęcajmy także osoby, które żyją w ciągłym lęku, są pozamykane w swoich mieszkaniach, aby wychodziły do społeczeństwa, bowiem grozi to poważnymi skutkami psychicznymi. 

  3. Informujemy, że biuro parafialne podczas wakacji czynne jest we wtorki i czwartki od 16.00-17.00.  W nagłych przypadkach: wezwanie do chorego, sprawy pogrzebowe lub inne sprawy losowe prosimy zgłaszać pod numerem telefonu 535-124-678.

  4. Dziś po Mszy św. panie z naszego Parafialnego Zespołu „Caritas” zbierają ofiary do puszek na opłacenie wypoczynku dzieci z rodzin ubogich organizowanych przez naszą Archidiecezję. Co roku ponad 500 dzieci korzysta z tej formy letniego wypoczynku. Każdy, kto ma pragnienie serca wesprzeć to dzieło, może to uczynić przy wyjściu z kościoła. 

  5. Rozpoczęły  się wakacje dla dzieci, młodzieży, studentów, nauczycieli. Niech czas letniego wypoczynku służy nie tylko zdrowiu, ale także naprawianiu relacji rodzinnych, wspólnotowych. Jest to życzenie zgodne ze słowami Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii, który zachęca do odpoczynku.  Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.

  6. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Jestem ogromnie wdzięczny za wsparcie parafii przy renowacji pierwszego z siedmiu okien (11,7 m wysokości) w obejściu prezbiterium. Kolejne okno jest obecnie w renowacji. To wszystko dzieje się dzięki uprzejmości i ogromnej ofiarności Parafian i Przyjaciół Kolegiaty. 

  7. Zapraszamy w środę na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny, ta modlitwa szczególnie ważna i istotna w kontekście zbliżającej się drugiej tury wyborów na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej. Wszyscy jesteśmy zmęczeni tym jazgotem, gwizdkami, przepychankami. Chcemy, aby Polska rozwijała się i była dobrze rządzona, dla wspólnego dobra obywateli.   

  8. Dzięki uprzejmości właściciela stacji radiowej Twoje Radio FM możliwa jest transmisja Mszy św. z naszej Kolegiaty. W każdą niedzielę będzie można wysłuchać Mszy św. o godz. 8.00 rano.

  9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem i pogoda ducha. 

  10. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli, udanego tygodnia.   Niech  Matka Boża, Królowa Polski ma naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w swojej szczególnej opiece.  


   

  ks. dr Janusz Posadzy

  proboszcz

  05 lipca 2020r. 1687
 • Ogloszenia Duszpasterakie na XIII Niedzielę Zwykłą 28 czerwca 2020

  1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia w poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość św.  Apostołów Piotra i Pawła. ; w środę św. Ottona, Patrona naszej Archidiecezji; piątek- św. Tomasza Apostoła. 

  2. Zgodnie z przepisami obowiązującymi podczas trwania epidemii uprzejmie prosimy, aby uczestniczyć we Mszy św. zakrywając maseczką, apaszką usta i nos. Cieszymy się, że nasi parafianie są zdyscyplinowani i zachowują wskazania obowiązujące podczas epidemii.  Przy wyjściu z kościoła można zdezynfekować sobie ręce przy pomocy chusteczek nawilżających. Pamiętajmy, że nie został jeszcze odwołany stan zagrożenia epidemiologicznego. Bogu dzięki w naszym mieście nie ma zakażonych wirusem, ale tym bardziej powinniśmy zachowywać się odpowiedzialnie i przestrzegać zaleceń Pana Premiera i Ministra Zdrowia. 

  3. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek podczas wieczornej Eucharystii będziemy się modlić o nowe liczne powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Szczególnie prosić będziemy Pana Żniwa w intencji maturzystów, którzy podejmują w tym czasie ważne, życiowe decyzje.

  4.  W pierwszy  piątek miesiąca ks. Prałat i księża wikariusze odwiedzą chorych z Komunią św. Od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. 

  5. W pierwszą sobotę Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny rozpocznie się o godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy. 

  6. Rozpoczęły  się wakacje dla dzieci, młodzieży, studentów, nauczycieli. Niech czas letniego wypoczynku służy nie tylko zdrowiu, ale także naprawianiu relacji rodzinnych, wspólnotowych. Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.

  7. Dziś w naszej Ojczyźnie odbywają się wybory na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej. Pragniemy przypomnieć, że obowiązkiem każdego chrześcijanina, katolika jest wziąć udział w tym głosowaniu. Bądźmy dobrymi „apostołami” zachęcając także bliskich, znajomych do wzięcia udziału w wyborach. Każdy głos jest ważny, bo jest to głos obywatela w sprawie najważniejszej, jaką jest pomyślność i rozwój naszej Ojczyzny!!! 

  8. Zapraszamy w środę na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. 

  9. Dzięki uprzejmości właściciela stacji radiowej Twoje Radio FM możliwa jest transmisja Mszy św. z naszej Kolegiaty. W każdą niedzielę będzie można wysłuchać Mszy św. o godz. 8.00 rano.

  10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem i pogoda ducha. 

  11. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli, udanego tygodnia.   Niech  Matka Boża, Królowa Polski ma naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w swojej szczególnej opiece.  


   

  ks. dr Janusz Posadzy

  proboszcz

   

   

  28 czerwca 2020r. 1615
 • Ogłoszenia duszpasterskie na XI niedzielę 14 czerwca 2020 r.

  1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia w środę obchodzić będziemy wspomnienie św. Brata Alberta.

  13 czerwca 2020r. 1764
 • Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Św. 31 maja 2020 r.

  1.    Jutro obchodzić będziemy Uroczystość NMP Matki Kościoła, głównej patronki naszej Archidiecezji; a w czwartek  Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

   

  30 maja 2020r. 1829
 • Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę wielkanocną 24 maja 2020 r.

  1. Obchodzimy dziś uroczyście Wniebowstąpienie Pana Jezusa. Chrystus, zgodnie z zapowiedzią, idzie do Ojca. Niebo jest rzeczywistością do której podążamy jako chrześcijanie. W niebie wypełnia się obietnica dana nam na chrzcie św., mamy udział w życiu samego Boga. Pogłębiajmy tę tajemnicę przez modlitwę i osobistą medytację.

  23 maja 2020r. 1935
 • Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę wielkanocną 17 maja 2020 r.

  1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. 

  16 maja 2020r. 1841
 • Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę wielkanocną 10 maja 2020 r.

  1.  W Liturgii nadchodzącego tygodnia w czwartek obchodzić będziemy święto św. Macieja Apostoła a w sobotę  święto św. Andrzeja Boboli- jest to dzień imienin naszego Pasterza ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Metropolicie, który potrzebuje naszego duchowego wsparcia w pełnieniu tej istotnej i ważnej posługi na Pomorzu Zachodnim. Niech Chrystus- Dobry Pasterz ma naszego Arcypasterza w swojej opiece.  

  10 maja 2020r. 1810
 • Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę wielkanocną 26 kwietnia 2020 r.

  1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia w środę obchodzić będziemy święto św. Katarzyny Sieneńskiej- patronki Europy  i w sobotę liturgiczna uroczystość NMP Królowej Polski.

  25 kwietnia 2020r. 1976
 • Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia 19 kwietnia 2020 r.

  1.  Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto ustanowione przez papieża św. Jana Pawła II, ukazuje tajemnicę Bożej miłości do człowieka, która wyraża się w miłosierdziu bez granic. Bóg jest miłosiernym Ojcem, który przygarnia każdego człowieka pragnącego zmiany, nawrócenia, powrotu. W tym trudnym czasie, kiedy przeżywamy pandemię, koronka do Bożego Miłosierdzia niech będzie dla nas umocnieniem w przeżywaniu naszej wiary; niech dodaje nam wewnętrznego ukojenia.

  18 kwietnia 2020r. 1891
 • Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania 12 kwietnia 2020 r.

  1. Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa przeżywana jest przez nas w wyjątkowych warunkach, trwa walka na całym świecie z koronawirusem; wielu doświadcza bólu, cierpienia, niepewności a także traci swoich bliskich. Jest to bardzo trudne doświadczenie, ale z tej trudnej sytuacji należy wyciągnąć dobre wnioski na przyszłość, przewartościować swoje życie; dostrzec w nim to, co najważniejsze i najpiękniejsze. Niech Chrystus, zwycięzca śmierci, obdarza nas i nasze rodziny swoim błogosławieństwem. Jemu zawierzajmy nasze życie i z nim chciejmy porządkować świat po ustaniu pandemii. 

  14 kwietnia 2020r. 1782
 • Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 5 kwietnia 2020 r.

  1. Dziś przezywamy pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, niedzielę palmową. Z racji na obecną sytuację epidemiologiczną niestety nie możemy uczestniczyć w procesjach z palmami. Duchowo łączmy się w tym ważnym dla naszego zbawienia momencie. Korzystajmy z przekazów medialnych Mszy św.. Rozważajmy wewnętrznie Mękę Pańską, bowiem rozpoczyna się Wielki Tydzień. W naszej Kolegiacie będą sprawowana Liturgia, zgodnie z naszą tradycją parafialną, ale niestety bez udziału wiernych. Będziemy mogli korzystać z przekazu na naszej stronie Facebook-owej. Msza św. Wieczerzy Pańskiej- Wielki Czwartek o godz. 18.00; Adoracja Krzyża i Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00 i Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 19.00. Msza św. rezurekcyjna w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. bez zmian. Porządek Mszy św. w Poniedziałek Wielkanocny również bez zmian- tak jak w niedzielę. 

  04 kwietnia 2020r. 2058
 • Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 29 marca 2020 r.

  01 kwietnia 2020r. 1822
 • Ogłoszenia duszpasterskie 3 Niedziela zwykła 24.01.2021

  23 stycznia 2021r. 1029
 • Ogłoszenia duszpasterskie 14.03.2021

  13 marca 2021r. 1307