Ogłoszenia duszpasterskie 3 Niedziela zwykła 24.01.2021

Ogłoszenia duszpasterskie  III niedziela zwykła 24.01. 2021r.

1.  „Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi.” Prości ludzie, powołani przez Mesjasza, stają się apostołami i głosić będą Chrystusa Zmartwychwstałego.
  2. W Liturgii nadchodzącego tygodnia w poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła; we wtorek św. Tymoteusza i Tytusa ; w czwartek św. Tomasza z Akwinu.
  3. Dzieci z klas I-III wróciły do normalnej nauki w szkole. Tym samym możliwe jest wznowienie naszych spotkań przygotowujących do I Komunii św. Zapraszamy dzieci wraz  z rodzicami na niedzielną Eucharystię o godz. 12.30. Panie katechetki przypominać będą dzieciom o duchowym przygotowaniu do majowej uroczystości.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. za wszystkich członków Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich oraz pracowników  Polskich Kolei. Serdecznie zapraszamy do wspólnotowej modlitwy.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii można nabyć najnowsze egzemplarze „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”. Wspierajmy niezależne, katolickie media; przekazujmy dalej przeczytane egzemplarze.
  6. Dziś po Mszy św. członkowie naszej parafialnej „Caritas” zbierają do puszek ofiary dla poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Chorwacji. Jako chrześcijanie chciejmy wesprzeć ludzi, którzy utracili cały dobytek życia. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie „Bóg zapłać.”
  7.   Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogodą ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem.
  8.  Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy przede wszystkim nadziei, która pozwoli przetrwać ten trudny czas epidemii.