Ogłoszenia duszpasterskie na XV niedzielę 12 lipca 2020 r.

1. W Liturgii bieżącego tygodnia w środę obchodzić będziemy wspomnienie św. Bonawentury a w czwartek Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

2. Dziś wieczorną Mszą św. rozpocznie się w naszym kościele całodobowe czuwanie Jerycha Różańcowego. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy i medytacji. Postarajmy się tak zadysponować czasem, aby w ciągu dnia mieć czas na osobistą adorację Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.
3. Jutro tj. 13.07 o godz. 17.00 rozpocznie się Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją wokół Kolegiaty. Chciejmy uczestniczyć w tej uroczystszości, gdyż takie było przesłanie Matki Bożej do dzieci fatimskich, aby modlić się na różańcu w intencji pokoju na świecie. Łaski pokoju bardzo nam potrzeba także naszych rodzinach, wspólnotach.
4. Informujemy, że biuro parafialne podczas wakacji czynne jest we wtorki i czwartki od 16.00-17.00. W nagłych przypadkach: wezwanie do chorego, sprawy pogrzebowe lub inne sprawy losowe prosimy zgłaszać pod numerem telefonu 535-124-678.
5. Rozpoczęły się wakacje dla dzieci, młodzieży, studentów, nauczycieli. Niech czas letniego wypoczynku służy nie tylko zdrowiu, ale także naprawianiu relacji rodzinnych, wspólnotowych, pomnażaniu dobra. Bądźmy rozsądni w korzystaniu z dróg, podczas jazdy samochodem; przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego i zawsze bezpiecznie wracajmy do domu. Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.
6. Dziś druga niedziela miesiąca ofiary, które zostały złożone na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne. Front prac remontowo- konserwatorskich jest bardzo szeroki. Trwają prace zabezpieczające na sklepieniu prezbiterium. Tego nie widać z dołu, ale proszę wierzyć ponad dziesięć osób czyści ściany; podklejane i zespalane są warstwy na podłuczach, odnawiane i przywracane do pierwotnej świetności są freski. Poza tym trwają prace na zewnątrz, czyszczone są cegły, uzupełniane fugi; remontowane są okna w obejściu prezbiterium. W kaplicy Anielskiej poddawane są renowacji średniowieczne freski, które oczyszczane są z przemalowań dokonanych w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Będzie to ogromna atrakcja, gdyż cala kaplica zostanie przepięknie doświetlona, aby można było podziwiać malowidła.
7. Zapraszamy w środę na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
8. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka. Ponownie możemy się cieszyć „Niedzielą”, w której dołączony jest nasz diecezjalny dodatek: „Kościół na Odrą i Bałtykiem.” Na stoliku przy zakrystii można nabyć również najnowszy egzemplarz „Gościa niedzielnego.” Zapraszamy do lektury.
10. Dziś w naszej Ojczyźnie trwa druga tura wyborów na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej. To ważny moment w naszej demokracji, kiedy obywatele w sposób bezpośredni wybierają Głowę Państwa. Jako chrześcijanie, katolicy jesteśmy zobowiązani do wzięcia udziału w tych wyborach. Wybierzmy mądrze, aby Prezydent odzwierciedlał nasze ideały i wartości. Zachęcajmy naszych bliskich, sąsiadów przyjaciół, aby poszli dziś do urn wyborczych. Każdy głos się liczy i każdy głos jest na wagę złota.
11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia. Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem i pogoda ducha.
12. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli i udanego tygodnia.