Arcybractwo Straży Honorowej N. S. Pana Jezusa

Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa zostało założone w dniu 8 grudnia 1994 r. Liczy ono 72 osoby. Opiekunem Arcybractwa jest ks. prałat Henryk Ozga, natomiast zelatorką Halina Maślak.

Działalność Arcybractwa polega na wynagradzaniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszystkich zniewag jakich doznaje od ludzkości, dlatego każdy z członków obiera sobie 1 godzinę dziennie, w której trwa przy Sercu Bożym i Je pociesza w Jego opuszczeniu.

Członkowie Straży w każdy I-szy czwartek miesiąca odprawiają Godzinę Świętą oraz rozważają Drogę Krzyżową. W każdy I-szy piątek miesiąca od godz. 700 jest wystawiony Najświętszy Sakrament. W tym czasie każdy z członków obiera sobie godzinę, w której przychodzi, aby czuwać przed Najświętszym Sakramentem. O godzinie 1200 sprawowana jest Msza św. dla ludzi chorych, a następnie o godzinie 1500 wspólnie z ks. dyrektorem odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po niej nadal do godziny 1800 poszczególni członkowie trwają na czuwaniu, które kończy się Ofiarą Mszy św. wynagradzającej Bożemu Sercu za wszystkie zniewagi. Po Mszy św. spotykamy się w salce lub Kaplicy Różańcowej, gdzie po odśpiewaniu Hymnu Straży Honorowej poruszane są różne sprawy dotyczące Arcybractwa oraz wygłaszana jest konferencja, a na koniec wymieniane Bileciki.

Raz w miesiącu członkowie Arcybractwa biorą udział w organizowanym Różańcu ulicami Stargardu w intencji Ojca św., ojczyzny i naszego miasta. Arcybractwo Straży Honorowej Serca Pana Jezusa posiada swój sztandar ufundowany przez członków.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku