Ogłoszenia duszpasterskie | XXV niedziela zwykła | 24 września 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV niedzielę zwykłą 24 września 2023 r.

1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik – miesiąc różańca świętego. Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiali codziennie o godz. 17.30. Dzieci, szczególnie te, które przygotowują się do I Komunii Świętej, będą modlić się na różańcu w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.30. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 dzieciom komunijnym zostaną poświęcone różańce. W październiku udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele bądź kaplicach publicznych. W czasie nabożeństw różańcowych modlić się będziemy szczególnie za Ojca św., za Ojczyznę, za dzieci i młodzież, za chorych i cierpiących oraz o pokój na świecie.

2. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 27 września – św. Wincenty a Paulo, prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;
– w czwartek 28 września – św. Wacław, męczennik, król i patron Czech;
– w piątek 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał;
– w sobotę 30 września – św. Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

4. Jeszcze w tym tygodniu będziemy przyjmować intencje za zmarłych, za których przez cały październik sprawować będziemy Msze św. gregoriańskie. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii.

5. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z uczniami klas siódmych wraz z ich rodzicami. Na przyszłą niedzielę, na Mszę św. o godz. 12.30, zapraszamy młodzież klas ósmych oraz ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

6. Współbracia z cerkwi prawosławnej zapraszają dzisiaj na godz. 18.00 na piękny koncert śpiewów cerkiewnych. Gościć będzie u nich warszawski chór „Katapetasma”, który wykona utwory pochodzące z dorobku i tradycji Wschodu. Wstęp wolny, zapraszamy!

7. Przy zakrystii można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Serdecznie zachęcamy do lektury.

8. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.

9. Nas wszystkich niech Bóg obdarzy łaską hojnego serca, zdolnego do miłowania wszystkich ludzi oraz dar wdzięczności za wszelkie dobro, otrzymywane z rąk Boga.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku