Ogłoszenia duszpasterskie | XXIV niedziela zwykła | 17 września 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV niedzielę zwykłą 17 września 2023 r.

1. W Liturgii we wtorek obchodzić będziemy święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży; w czwartek święto Apostoła Mateusza.

2. Przez cały wrzesień  przyjmujemy intencje na Mszę św. „gregoriańską zbiorową”, którą będziemy celebrować w październiku br. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Stanisławem.

3. W najbliższą środę o godz. 19.00  ks. Andrzej zaprasza na spotkanie biblijne; dla wielu jest to sposobność poszerzania swojej wiedzy na temat Słowa Bożego. Zapraszamy wszystkich chętnych.

4. Tydzień temu na cele inwestycyjne zebraliśmy 5.211 zł. Jak już informowaliśmy podejmujemy działania mające na celu uzyskanie środków na dalszy etap remontu naszej świątyni. Samo napisanie wniosku, który zawiera tzw. „Studium wykonalności” , to ogromy wydatek, ale mamy  świadomość, bez naszego wspólnego zaangażowania nie będzie możliwym złożenie wniosku. Patrzymy z nadzieją i mdlimy się, aby ten drugi etap był uwieńczeniem naszych starań i prac .Wszystkim dobrodziejom składamy staropolskie „Bóg zapłać.”

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30 młodzież z klas VII wraz z rodzicami. Tematem będzie planowana uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania i przygotowania do tego wydarzenia.

6. Do nabycia jest najnowszy egzemplarz „Niedzieli” . W tym numerze znajdziemy artykuł ks. Marcina Miczkuły na temat naszej parafii i uroczystości zakończenia pierwszego etapu „remontu stulecia”. W pewnym sensie jest to egzemplarz historyczny i warto zachować go dla przyszłych pokoleń.

7. Klub Seniora „Starówka” zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie w najbliższy czwartek o godzinie 16.30. Cieszy nas, że są organizowane spotkania, ciekawe dyskusje. Zapraszamy z całego serca do naszego Klubu Seniora!

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się przede wszystkim życzliwością ludzi.

9. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli, udanego tygodnia.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku