Ogłoszenia duszpasterskie | XXIII niedziela zwykła | 10 września 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII niedzielę zwykłą.

1. W tym tygodniu w Liturgii obchodzić będziemy w czwartek święto Podwyższenia Krzyż Świętego ; w piątek NMP Bolesnej.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej świątyni koncert finałowy „Międzynarodowego Festiwalu im Marka Jasińskiego- Soni spatium.” To wielkie wydarzenie dla naszego Miasta, ale również i regionu. Wystąpi Chór z Regensburga (Niemcy) i nasz stargardzka „Camerata.” Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatnych.

3. Na prośbę wielu parafian przez cały wrzesień przyjmujemy intencje na Mszę św. gregoriańską zbiorową. Przez cały październik będziemy się modlili za polecanych zmarłych z naszych rodzin. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Stanisławem.

4. We wtorek wieczorną Mszą św. rozpocznie się modlitwa „Jerycha różańcowego”. Adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa do godz. 21.00 i zakończy się Apelem Jasnogórskim. W środę przez cały dzień w kaplicy mariackiej będzie można adorować Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i medytacji.

5. Dnia, 13.09. o godz. 17.00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie, połączone z procesją wokół Kolegiaty. Chcemy modlić się wraz z Matką Bożą o pokój w naszych sercach, rodzinach, na całym świecie.

6. W przyszłą niedzielę 17.09.2023 o godz. 19.00 w naszej kolegiacie wystąpi światowej sławy gitarzysta Krzysztof Meisinger wraz z zespołem „Poland baRock” Piękna muzyka we wnętrzu naszej odnowionej świątyni dostarczy wielu wspaniałych wrażeń estetycznych i muzycznych. Wstęp bezpłatny.

7. Panie z naszego sklepiku „Caritas” zapraszają do siebie, gdyż można nabyć najnowszy egzemplarz „Ewangelii na każdy dzień - rok 2024”. Zostały także wykonane magnesy z wizerunkiem naszej Kolegiaty. Piękny prezent dla naszych bliskich. Warto więc odwiedzić sklepik „Caritas”.

8. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary zebrane na tacę przeznczone są na nasze inwestycje. Zdajemy sobie sprawę, że remont naszej Kolegiaty wymaga od nas wysiłku, pracy i zaangażowania. Ale trzeba iść „za ciosem” i dokończyć zadania, które stanowić będą uzupełnienie dla wcześniejszych inwestycji. Przed nami bowiem jest dokończenie renowacji kaplic wokół prezbiterium, remont wieży i wykonanie nowego podestu i kamiennego ołtarza. Z Bożą pomocą się na pewno uda! Wszystkim ofiarodawcom, wspierających nasze inwestycje, modlących się w tej intencji, składamy staropolskie „Bóg zapłać.”

9. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka. Ponownie możemy się cieszyć „Niedzielą”, w której dołączony jest nasz diecezjalny dodatek: „Kościół na Odrą i Bałtykiem.” Na stoliku przy zakrystii są wyłożone gazety. Zapraszamy do lektury.

10. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogoda ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem.

11. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli i udanego tygodnia. Niech nasza Patronka wyprasza wszystkim modlącym się do Niej potrzebne łaski.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku