Ogłoszenia duszpasterskie | XXII niedziela zwykła | 3 września 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII niedzielę zwykłą 3 września 2023 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy w piątek Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.

2. W pierwszy czwartek miesiąca pragniemy modlić się o nowe, liczne powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Cieszymy się, iż z naszej wspólnoty drogę do kapłaństwa wybrał Rafał Jaroszek. Nasz kleryk zakończył już pierwszy rok studiów. Niech Bóg go prowadzi podczas formacji seminaryjnej, aby wytrwał na drodze powołania.

3. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny.  Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, katechetom i wychowawcom życzymy wielu łask Bożych oraz darów Ducha św. aby podejmowany trud zdobywania wiedzy, kształtowania pokoleń przyniósł  jak najlepsze owoce.

4. Przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystości odpustowe i zakończenia pierwszego etapu remontu naszej Kolegiaty . Z całego serca chcielibyśmy podziękować władzom naszego Miasta, Stargardzkiemu Centrum Kultury, Młodzieżowemu Centrum Kultury, Muzeum Archeologiczno- Historycznemu za współorganizację tej pięknej i wzruszającej uroczystości. Myślę, że wszyscy zapamiętamy to wydarzenie, które zgromadziło tak wielu znamienitych gości. Wizyta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, europosła, posłów na Sejm RP, komendantów służb mundurowych, wielu parafian przyjaciół naszej świątyni, stanowi dla nas powód do dumy i wdzięczności. Jesteśmy szczęśliwi, że podczas uroczystości wystąpił chór „Echo arioso”, orkiestra z Domu Kolejarza w Stargardzie. Splendoru wydarzeniu dodała kompania reprezentacyjna wojska.  Wszyscy także zapamiętamy smak ciast, „całusków proboszcza” które przygotowały nasze Panie, a które z taką miłością i uśmiechem podzieliły nasze panie z „Caritasu”. Bardzo dziękujemy za to serce wkładane dla naszej wspólnoty.

5. Na prośbę wielu parafian w bieżącym miesiącu przyjmujemy intencję na Mszę św. gregoriańską, zbiorową. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Stanisławem Szlijanem, który zatroszczył się również o przygotowanie harmonogramu sprawowanych w październiku br Mszy św. gregoriańskiej.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. ze szczególnym uczestnictwem dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. Uroczystość będzie miała miejsce 25.05.2024 o godz. 12.00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami. Bardzo prosimy o powiadomienie zainteresowanych rodzin o tym spotkaniu, które będzie poświęcone planom formacyjnym dzieci.

7. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka, możemy się cieszyć „Niedzielą”, w której dołączony jest nasz diecezjalny dodatek: „Kościół na Odrą i Bałtykiem.” Zapraszamy do lektury.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem i pogoda ducha.

9. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli i udanego tygodnia. Niech Bóg ma w swojej szczególnej opiece nasze rodziny i nas samych.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku