Ogłoszenia duszpasterskie | XXI Tydzień zwykły | 27 sierpnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę zwykłą 27 sierpnia 2023 r.

1. Zapraszamy dziś po południu na koncert organowy, który będzie jednocześnie prezentacją naszego instrumentu wykonanego przez Firmę „Zych” z Wołomina. Za klawiaturą usiądzie pan Paweł Kuchnicki z Poznania. Gwarantowane są niebywałe wrażenia i doznania muzyczne. Zapraszamy serdecznie.

2. Zapraszamy w środę na godz. 21.00 na ostatni w tym roku Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

3. W pierwszy piątek miesiąca przed południem ks. Prałat i ksiądz Stanisław odwiedzą chorych z Komunią św. Po południu od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja w ciszy i okazja do spowiedzi św. Wieczorna Eucharystia celebrowana wraz z członkami Honorowej Straży Serca Pana Jezusa.

4. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św. wraz ze Wspólnotą Męskiego Różańca; po Eucharystii przejście do statuy św. Jana Pała II połączone z rozważaniem różańca św. Wieczorne nabożeństwo pierwszo sobotnie rozpocznie się o godz. 17.15.

5. Wkrótce dzieci i młodzież rozpoczną nowy rok szkolny i katechetyczny.  Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom życzymy wielu łask Bożych oraz darów Ducha św. aby podejmowany trud zdobywania wiedzy, kształtowania pokoleń przyniósł  jak najlepsze owoce. Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie celebrowana w niedzielę 3.09 o godz. 12.30.

6. Przeżywamy w naszej parafii uroczystości odpustowe i zakończenie pierwszego etapu remontu naszej Kolegiaty. Z całego serca chcielibyśmy podziękować władzom naszego Miasta, Stargardzkiemu Centrum Kultury, Młodzieżowemu Centrum Kultury, Muzeum Archeologiczno- Historycznemu za współorganizację naszej uroczystości. Myślę, że wszyscy zapamiętamy to wydarzenie, które przejdzie do historii jako „remont stulecia”. Wszyscy także zapamiętamy smak ciast, „całusków proboszcza” które przygotowały nasze Panie, a które z taką miłością i uśmiechem dzielą nasze niezawodne panie z „Caritasu”. Bardzo dziękujemy za to serce wkładane dla naszej wspólnoty.

7. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka, możemy się cieszyć „Niedzielą”, w której dołączony jest nasz diecezjalny dodatek: „Kościół na Odrą i Bałtykiem.” Zapraszamy do lektury.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem i pogoda ducha.

9. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli i udanego tygodnia. Niech Bóg ma w swojej szczególnej opiece podróżujących, aby zawsze szczęśliwie wracali do domu.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych ⤵️

Polub Kolegiatę na Facebooku