Ogłoszenia duszpasterskie | XX Tydzień zwykły | 20 sierpnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XX niedzielę zwykłą 20 sierpnia 2023 r.

1. Uzdrowienie kobiety z ziemi Kaanan stanowi jasne wskazanie, że orędzie Ewangelii kierowane jest do wszystkich ludzi na ziemi, a nie tylko do członków narodu wybranego. Chrystus chce zbawić każdego człowieka bez względu na jego pochodzenie, kolor skóry, poglądy.

2. Rozpoczynamy Tydzień Odpustowy. Codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i  modlitwa dedykowana w intencjach, które w sposób szczególny dotykają naszych serc i codziennego życia.

3. W piętek o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo ekumeniczne podczas którego kanonicy Kapituły Stargardzkiej oraz duchowni innych wyznań dokonają pochówku doczesnych szczątków ludzkich odnalezionych podczas badań wykopaliskowych w naszej świątyni. Nastąpi również uroczyste poświęcenie płyty nagrobnej Petera Grenninga, znamienitego burmistrza Stargardu, który zmarł w 1631 roku.

4. W sobotę zapraszamy na Rynek Staromiejski od godz. 15.00 -Jarmark u Królowej Świata- wiele atrakcji, dmuchnę zamki dla dzieci, zabawy, gorący i pyszny żurek będzie czekał na każdego  i oczywiście koncerty. Gwiazdą wieczoru będzie pani Krystyna Prońko, słynna polska piosenkarka, koncert rozpocznie się o godz. 19.30.

5. W niedzielę suma odpustowa  o godz. 12.30 będzie sprawowana przez ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę uroczysta Msza święta w intencji wszystkich zaangażowanych w nasz remont stulecia. Podczas Eucharystii dziękować będziemy Bogu i ludziom za dar naszej świątyni i za wszystkie dzieła, które zrealizowaliśmy w ostatnich trzech latach. Po południu o 16.00 koncert organowy w naszej świątyni prezentujący nasz nowy instrument. Na organach zagra Paweł Kuchnicki.

6. Także w niedzielę 27.08. po każdej Mszy św. zapraszamy na nasze biesiadowanie przy kawie, cieście. Nasza parafialna „Caritas” przygotowała loterię fantową, w której każdy los wygrywa. A czas przy wspólnym świętowaniu umilą nam zespoły folklorystyczne. Już dziś chcielibyśmy podziękować za przygotowanie, upieczenie ciast na nasze parafialne dziękczynienie.

7. Tydzień temu na cele inwestycyjne zebraliśmy kwotę 5.761 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowanie na wsparcie naszych działań budowalnych i konserwatorskich. To ogromne wsparcie, szczególnie w tym okresie, kiedy musimy niestety podjąć wiele wyzwań uzupełniających prowadzony projekt, licząc jedynie na własne środki.

8. Zapraszamy w środę na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

9. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka. Ponownie możemy się cieszyć „Niedzielą”, w której dołączony jest nasz diecezjalny dodatek: „Kościół na Odrą i Bałtykiem.”

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem i pogoda ducha.

11. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli i udanego tygodnia. Niech Bóg ma w swojej szczególnej opiece podróżujących, aby zawsze szczęśliwie wracali do domu.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych ⤵️

Polub Kolegiatę na Facebooku