Ogłoszenia duszpasterskie | XVII Tydzień zwykły | 30 lipca 2023 r.

Ogłoszenia duszpaterskie na XVII Tydzień zwykły

1. Człowiek często w swoim życiu szuka skarbu; chce być bogaty, szczęśliwy, zadowolony. Tymczasem skarbem okazują się rzeczy prozaiczne: zdrowie, uśmiech, zadowolenie, widok żony, męża, syna, córki, wnuków. Chciejmy dostrzegać skarby, które mamy w codziennym zasięgu i dziękować za nie Bogu.

2. W Liturgii jutro obchodzić będziemy św. Ignacego z Loyoli; w piątek  św. Jana Vianneya- patrona wszystkich proboszczów.

3. W środę zapraszamy  o godz.18.00 na Mszę św. połączoną z nabożeństwem ku czci NMP Nieustającej Pomocy, a wieczorem o 21.00 na Apel Jasnogórski w intencji naszej Ojczyzny przed figurą Niepokalanej.

4. Informujemy, że 1.08.2022 o godz. 18.00 w naszej Kolegiacie będzie sprawowana uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny i ofiar Powstania Warszawskiego. Wspomniane wydarzenie organizowane jest w ramach Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego.  Na tę uroczystość zaprasza Prezydent Miasta oraz Dowódca Garnizonu Stargard.

5. W pierwszy czwartek miesiąca podczas wieczornej Eucharystii pragniemy modlić się w intencji nowych, licznych i świętych powołań do życia zakonnego i kapłańskiego. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św. z udziałem Wspólnoty Męskiego Różańca; zapraszamy wszystkich mężów, ojców, dziadków, kawalerów i młodzieńców do modlitwy. Tradycyjnie w trakcie modlitwy udamy się do Statuy św. Jana Pawła II. Po południu o 17.15 rozpocznie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 modlić się będziemy za wszystkich członków Wspólnoty Żywego Różańca. Po Eucharystii zmiana intencji tajemnic różańcowych.

8. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: „Niedziela”  Bardzo się cieszymy, że nasi Parafianie sięgają do prasy katolickiej, niech zdobywa ona coraz szersze grono czytelników.

9. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów.

10. Wszystkim kochanym parafianom, miłym gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

www.parafia.stargard.pl

Kolegiata na Facebooku