Ogłoszenia duszpasterskie | XVI niedziela zwykła | 23 lipca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI niedzielę zwykłą 23 lipca 2023 r.

1. Przypowieść o kąkolu mówi o tajemnicy zła na świecie. Są ludzie, których można porównać do zboża dającego obfite plony, ponieważ stanowią tzw. dobre ziarno, słuchają nauk bożych, żyją uczciwie i pobożnie. Są jednak i tacy, którzy ulegają wpływom szatana i niszczą pracę tych pierwszych. Przypominają oni kąkol, chwast, który trudno odróżnić od prawdziwego zboża.

2. We wtorek wspominać będziemy św. Krzysztofa, patrona kierowców i wszystkich podróżujących. Po Mszy św. wieczornej na placu przy plebanii poświęcimy pojazdy mechaniczne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W środę w wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, pragniemy zanosić modlitwy za wszystkich dziadków, babcie. Podczas nabożeństwa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy zawierzymy nasze rodziny szczególnej opiece Maryi.

4. Informujemy, że biuro parafialne podczas wakacji czynne jest we wtorki i czwartki od 16.00-17.00.  W nagłych przypadkach: wezwanie do chorego, sprawy pogrzebowe lub inne sprawy losowe prosimy zgłaszać pod numerem telefonu 535-124-678.

5. Trwają wakacje dla dzieci, młodzieży, studentów, nauczycieli. Niech czas letniego wypoczynku służy nie tylko zdrowiu, ale także naprawianiu relacji rodzinnych, wspólnotowych, pomnażaniu dobra. Ważnym elementem wypoczynku jest troska o sferę duchową stąd prośba, aby pamiętać o Mszy św. niedzielnej i codziennej modlitwie.

6. Zapraszamy w środę na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

7. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka. Ponownie możemy się cieszyć „Niedzielą”, w której dołączony jest nasz diecezjalny dodatek: „Kościół na Odrą i Bałtykiem.” Zapraszamy do lektury.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem i pogoda ducha.

9. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli i udanego tygodnia. Niech Bóg ma w swojej szczególnej opiece podróżujących, aby zawsze szczęśliwie wracali do domu.

www.parafia.stargard.pl

Kolegiata na Facebooku