Ogłoszenia duszpasterskie | XIV niedziela zwykła | 9 lipca 2023 r.

Ogłoszenia duszpaterskie na XIV niedzielę zwykłą 9 lipca 2023 r.

1. Dziś kolejna lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary, przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2. W kalendarzu liturgicznym we wtorek przypada święto Świętego Benedykta patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia dla wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „módl się i pracuj” (ora et labora). W środę wspominamy św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, we czwartek – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w sobotę wspominamy św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła.

3. W czwartek, 13 lipca, obchodzimy kolejną rocznicę objawienia Najświętszej Maryi Panny w Fatimie. Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła o godz. 17.00. Wieczorem, o godz. 21.00 Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej.

4. Nie zapominajmy w naszych modlitwach o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie.

5. Kancelaria parafialna w czasie wakacji jest czynna w każdy wtorek i czwartek, w godzinach od 16.00 do 17.00. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.

6. Dziękujemy serdecznie za złożone dzisiaj ofiary, przeznaczone na prace remontowe naszej kolegiaty. Jak można zauważyć zakończone zostały prace przy budowie podestu w kaplicy mariackiej, trwa natomiast remont zakrystii.

7. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom życzymy radosnej niedzieli i obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Naszym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Pocieszenia i Świętego Józefa, Jej Oblubieńca. Niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

Kolegiata na Facebooku

Kolegiata na Instagramie