Ogłoszenia duszpasterskie | XIII niedziela zwykła | 13 sierpnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII niedzielę zwykłą

1. Jezus idący po wzburzonym Jeziorze Genezaret nie ma na celu przestraszenia uczniów, ale pragnie umocnić ich wiarę, iż on jest Mesjaszem, który ma władzę nie tylko nad prawami natury, ale także nad człowiekiem.

2. W Liturgii bieżącego tygodnia jutro wspominamy  św. Maksymiliana Marię Kolbe.

3. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Trwają prace renowacyjne w zakrystii oraz naprawiany jest dach od strony północnej, gdyż woda wnikała do wnętrza świątyni i powodowała zamakanie świeżo odnowionych ścian. Jet to bardzo żmudne zajęcie, w dodatku, prace należy wykonać z podnośnika. Robimy wszystko, aby wyeliminować źródło wilgoci. Wszystkim ofiarodawcom składamy nasze podziękowanie i zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej.

4. W kaplicy mariackiej trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach modlitwy Jerych Różańcowego. Zachęcamy i zapraszamy do chwili adoracji i medytacji. Po południu o godz. 17.00 rozpocznie się Nabożeństwo Fatimskie. Pragniemy wypełnić prośbę Matki Bożej, która w 1917 roku podczas objawień mówiła do dzieci, iż świat chcąc pokoju musi modlić się na różańcu. Tego ;pokoju nam bardzo potrzeba nie tylko w naszym świcie, Ojczyźnie, ale także w naszych rodzinach i wspólnotach.

5. W najbliższy wtorek 15.08.2020 obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Stargardu na godz. 10.30 przy pomniku Odzyskania Niepodległości. Zostaną złożone kwiaty i oddana salwa honorowa. Następnie w uroczystym przemarszu wraz z żołnierzami przejdziemy do Kolegiaty.  O godz. 11.00 w naszej Kolegiacie Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. W uroczystości wezmą udział władze Miasta, Powiatu, służby mundurowe, poczty sztandarowe, mieszkańcy Stargardu. Jak każdego roku pragniemy oddać hołd naszym przodkom, którzy nie szczędzili własnej krwi, abyśmy mogli żyć w wolnej i bezpiecznej Ojczyźnie. Niech nie zabraknie nas tego dnia w naszej Świątyni na wspólnotowej modlitwie. W tym dniu poświęcimy także wianki z traw, zbóż i ziół. Nie zapominajmy o tej pięknej tradycji.

6. Jak co roku planujemy uroczyste obchody naszego odpustu parafialnego. Stargardzie Centrum Kultury wraz naszą Parafią zaprasza na liczne koncert i zabawy w sobotę 26.08. od godz. 15.00 na Rynku Staromiejskim. Kulminacją naszego odpustu będą niedzielne spotkania – 27.08.2023 przy ołtarzu Chrystusa, a o godz. 12.30 ks. Abp Andrzej Dzięga Przewodniczyć będzie uroczystej Liturgii dziękczynnej, podczas której podziękujemy za dar remontu stulecia i naszej przepięknej maryjnej Świątyni. O godz. 16.00 w kolegiacie koncert organowy, na który serdecznie zapraszamy.

7. Trwają wakacje, czas wyjazdów i urlopów.  Ważnym elementem wypoczynku jest troska o sferę duchową stąd prośba, aby pamiętać o Mszy św. niedzielnej i codziennej modlitwie.

8. Zapraszamy w środę na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

9. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka. Ponownie możemy się cieszyć „Niedzielą”, w której dołączony jest nasz diecezjalny dodatek: „Kościół na Odrą i Bałtykiem.” Zapraszamy do lektury.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem i pogoda ducha.

11. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli i udanego tygodnia. Niech Bóg ma w swojej szczególnej opiece podróżujących, aby zawsze szczęśliwie wracali do domu.

www.parafia.stargard.pl

Kolegiata na Facebooku