Ogłoszenia duszpasterskie | XII niedziela zwykła | 25 czerwca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XII niedzielę zwykłą 25 czerwca 2023 r.

1. W Ewangelii Chrystus do swoich uczniów mów: „Nie bójcie się ludzi. Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć.” (Mt 10.26)

2. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu pamiętajmy w sposób szczególny o papieżu Franciszku, wszystkich biskupach.

3. W środę Apel Jasnogórski o godz. 21.00 będzie w intencji wszystkich powołanych do służby w Kościele.

4. Informujemy, że biuro parafialne podczas wakacji czynne jest we wtorki i czwartki od 16.00-17.00.  W nagłych przypadkach: wezwanie do chorego, sprawy pogrzebowe lub inne sprawy losowe prosimy zgłaszać pod numerem telefonu 535-124-678.

5. Dziś po Mszy św. panie z naszego Parafialnego Zespołu „Caritas” zbierają ofiary do puszek na opłacenie wypoczynku dzieci z rodzin ubogich organizowanych przez naszą Archidiecezję. Co roku ponad 300 dzieci korzysta z tej formy letniego wypoczynku. Każdy, kto ma pragnienie serca wesprzeć to dzieło, może to uczynić przy wyjściu z kościoła.

6. W piętek zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Rozpoczęcie o godz. 17.30.

7. W okresie wakacji w Świętem Msza św.  niedzielna sprawowana będzie w soboty o godz. 19.00. W Strachocinie w niedzielę Eucharystia celebrowana będzie o godz. 10.30.

8. Rozpoczęły  się wakacje dla dzieci, młodzieży, studentów, nauczycieli. Niech czas letniego wypoczynku służy nie tylko zdrowiu, ale także naprawianiu relacji rodzinnych, wspólnotowych.   Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem i pogoda ducha.

10. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli, udanego tygodnia.   Niech  Matka Boża, Królowa Polski ma naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w swojej szczególnej opiece.

Kolegiata na Facebooku

Kolegiata na Instagramie