Ogłoszenia duszpasterskie | XI niedziela w ciągu roku | 18 czerwca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XI niedzielę w ciągu roku 18 czerwca 2023 r.

1. Trwa miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 17.30 a w środę na Apel Jasnogórski o 21.00 przy figurze Matki Bożej Królowej Świata.

2. W tym tygodniu w piątek obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

3. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Jest on również patronem naszego miasta. U naszych sąsiadów, Księży Chrystusowców, możemy uczestniczyć w uroczystościach odpustowych ku czci św. Jana.

4. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w przyszłą niedzielę o godz. 12.30. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli oraz wszystkich pracujących w szkole na uroczyste dziękczynienie.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła patronują nam:
– w poniedziałek – 19 czerwca – św. Romuald z Camaldoli, opat; święci męczennicy Gerwazy i Protazy;
– we wtorek – 20 czerwca – bł. Benigna, dziewica i męczennica; św. Wincenta Geroza, dziewica; bł. Jan Gavan, prezbiter i męczennik;
– we środę – 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga, zakonnik;
– w czwartek – 22 czerwca – święci Jan Fisher, biskup i Tomasz More, męczennicy; św. Paulin z Noli, biskup; bł. Innocenty V, papież.

6. W ubiegłą niedzielę na fundusz budowlany zebraliśmy kwotę 6859 złotych. Za wielki dar serca składamy serdeczne podziękowania. Jak widzimy w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy został zamontowany odrestaurowany witraż. W dalszym ciągu trwa remont zakrystii, gdzie wymieniana jest instalacja elektryczna i niektóre tynki.

7. Udającym się na wakacyjny odpoczynek życzymy wielu łask Bożych, szczególnie pięknych przeżyć duchowych. Piękno stworzonego świata, wspaniałość architektury sakralnej miejsc, które odwiedzimy, niech nam wszystkim pomoże jeszcze bardziej zbliżyć się do Pana Boga. Osobista modlitwa w różnych miejscach kultu i na łonie przyrody, lektura i medytacja Pisma św. jak również niedzielna i świąteczna Msza św. przeżywana w świątyniach rozsianych po całym świecie niech otworzy nas jeszcze bardziej na Miłość, którą jest Bóg, by nasze życie duchowe nabrało nowego blasku po całorocznym trudzie nauki i pracy.

8. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom życzymy radosnej niedzieli i obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Naszym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Pocieszenia i Świętego Józefa, Jej Oblubieńca. Niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

Kolegiata na Facebooku

Kolegiata na Instagramie