Ogłoszenia duszpasterskie | Święto Przemienienia Pańskiego | 6 sierpnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Przemienienia Pańskiego

1. Góra Tabor to miejsce ukazania się chwały i boskości Chrystusa; to także symbol i zachęta, abyśmy wchodzili na naszą „osobistą” Górę Tabor i przemieniali się, czyniąc nasze życie duchowo pięknym.

2. W Liturgii nadchodzącego tygodnia: w środę wspominamy św. Teresy Benedykty- Edyty Stein; w czwartek wspomnienie św. Wawrzyńca.

3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00 Wspólnota Żywego Różańca modlić się będzie za całą naszą parafię; po Eucharystii zmiana tajemnic różańcowych.

4. W najbliższą środę zapraszamy na  nabożeństwo ku czci NMP Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Wieczorem, o godz. 21.00  przy figurze Niepokalanej Apel Jasnogórski w intencji naszej Ojczyzny.

5. W sobotę wieczorną Mszą św. rozpocznie się czuwanie modlitewne Jerycha Różańcowego. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 zakończy się Apelem Jasnogórskim. W niedzielę adoracja potrwa przez cały dzień do godz. 17.00. Miejscem adoracji będzie kaplica mariacka.

6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim, które rozpocznie się 13.08. o godz. 17.00 i połączone będzie z procesją wokół naszej kolegiaty. Włączmy się jako wspólnota do modlitwy o pokój na świecie, a szczególnie, aby zakończyła się wojna na Ukrainie.

7. Informujemy, że 15.08 uroczysta Eucharystia w intencji naszej Ojczyzny sprawowana będzie o godz. 11.00. Po uroczystościach w Kolegiacie druga część Święta Wojska Polskiego będzie miała miejsce na Rynku Staromiejskim.

8. Za tydzień naszymi ofiarami chcemy wesprzeć fundusz remontowy. Wiele prac zostało zakończonych, pozostało dopracowanie szczegółów, które obejmują uporządkowanie zakrystii, kaplic w obejściu prezbiterium. Chcemy pięknie przygotować naszą świątynię na uroczyste zakończenie prac restauratorskich, które będzie maiło miejsce 27.08.2023 Wszystkim ofiarodawcom, wspierającym nasz „remont stulecia” Kolegiaty wyrażamy nasze podziękowanie i zapewniamy o naszej kapłańskiej modlitwie.

9. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: „Niedziela”. Chciejmy uprzyjemnić sobie czas wakacyjny lekturą i tym samym skorzystać z bogactwa słowa drukowanego.

10. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów.

11. Wszystkim kochanym parafianom, miłym gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia. Udającym się na zasłużony wypoczynek, urlop życzymy wielu wspaniałych wrażeń i przede wszystkim szczęśliwego powrotu do domu.

www.parafia.stargard.pl

Kolegiata na Facebooku