Ogłoszenia duszpasterskie | Niedziela Trójcy Świętej św. | 4 czerwca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej św. 4 czerwca 2023 r.

1. Czerwiec, miesiąc poświęcony rozważaniom tajemnicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30 i w każdą środę zapraszamy na godz. 21:00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty.

2. Dziś, po Mszy św. wieczornej, o godz. 19:00 wystąpi „Marienchor” z Helsinborga ze Szwecji. Chór wykona pieśni maryjne rodem z tego pięknego skandynawskiego kraju. Wstęp bezpłatny, a dla nas na pewno będzie to wspaniałe przeżycie i uprzyjemnienie niedzielnego wieczoru. Zapraszamy serdecznie i przybądźmy licznie, aby podziwiać artystów.

3. Tydzień temu  w naszej wspólnocie do pierwszej Komunii św. przystąpiły dzieci ze szkoły podstawowej nr. 5 oraz ze Szkoły Podstawowej „Uśmiech”. Z całego serca dziękujemy rodzicom za przygotowanie swoich pociech do tej uroczystości; Bóg zapłać paniom katechetkom: p. Monice Kujawie, Jolancie Labudzie, Ewie Ratyńskiej za ich zaangażowanie i pracę katechetyczną. Nasze szczególne podziękowanie kierujemy do rodziców, którzy pomogli w przygotowaniu świątyni na uroczystość. Wielkie dzięki należą się naszej niezawodnej Edycie Marek, która poświęca wiele godzin pracy nad przygotowaniem kościoła do Liturgii. Dziękujemy ks. Stanisławowi Szlijanowi, iż podjął się zadania czuwania nad całością przygotowań do I Komunii św.

4. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa- Boże Ciało. Tradycyjnie w naszej parafii wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, po Mszy św. o godz. 9.30. W Boże Ciało Msze św. w naszej Kolegiacie o godz. 8:00, 9:30 i wieczorem o godz. 18:00. Prosimy naszych parafian, aby udekorowali swoje okna, wywiesili flagi, gdyż jest to Uroczystość, podczas której wyrażamy naszą miłość do Chrystusa utajonego w Najświętszym sakramencie.

5. Tradycyjnie przez oktawę Uroczystości Bożego Ciała wokół naszej Kolegiaty odbędą się procesje eucharystyczne, na które zapraszamy również dziewczynki do sypania kwiatów.

6. W Strachocinie Msza św. o godz. 9:30 następnie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy i zakończenie uroczystości w kościele w Świętem.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsza „Niedziela” -znajdziemy tam przepiękne rozważania na temat tajemnicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sięgajmy do prasy katolickiej; kupując te gazety wspieramy niezależne media. Nam, katolikom, powinno zależeć, aby takie media się rozwijały i wypełniały swoją misję.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski.

9. Wszystkim drogim Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami życzymy dużo pogody ducha. Niech Duch św. dodaje, nam siły i odwagi w mężnym wyznawaniu naszej wiary. Wam wszystkim Kochani życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

Kolegiata na Facebooku

Kolegiata na Instagramie