Ogłoszenia duszpasterskie | XXXII niedziela zwykła | 12 listopada 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII niedzielę zwykłą 12 listopada 2023 r.

1. Dziś wieczorem rozpocznie się w kaplicy mariackiej  adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach „Jerycha różańcowego.” Zapraszamy  na modlitwę wspólnotową, chwilę refleksji i uwielbienia Chrystusa ukrytego w Sakramencie Ołtarza. O godzinie 21.00 zakończenie pierwszej części czuwania „Apelem Jasnogórskim”. W poniedziałek przez cały dzień wystawienie Sakramentu Ołtarza i modlitwa uwielbienia.

2. Zapraszamy codziennie  na godz. 17.30 na szczególną modlitwę wypominkową w intencji zmarłych z naszych rodzin polecanych na kartkach wypominkowych. Dla nas żyjących jest to szczególny przywilej móc polecać Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich, a także wszystkich zmarłych, którzy poprzedzili nas w pielgrzymce do wiecznej Ojczyzny.

3. W środę ks. Andrzej zaprasza na spotkanie „Kręgu biblijnego” o godz. 19.00. Spotkanie ma formułę otwartą, każdy może skorzystać z czasu szczególnego rozważania i pochylenia się  nad Słowem Bożym.

4. Z całego serca pragniemy podziękować za ofiary składane na tace, ale również i te wpłacane na konto parafialne. Dzięki temu wsparciu możliwym jest kontynuowanie prac, które są przewidziane jako drugi etap „remontu stulecia”. Przygotowanie całej dokumentacji, wniosku, wszelkich pozwoleń i decyzji to żmudna praca, ale konieczna. Tego nie widać, ale wiadomym jest, że bez tych elementów nie jest możliwe rozpoczęcie jakiegokolwiek działania. Wszystkim wspaniałym Ofiarodawcom i Wam Kochani Parafianie z całego serca dziękujemy za zrozumienie i wsparcie naszych działań.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W każdą niedziele można nabyć najnowszy egzemplarz „Niedzieli.” W każdą niedzielę zachęcamy Drogich nam Parafian, aby nabywali prasę katolicką i cieszymy się, że wielu spośród nas pragnie w ten sposób pogłębiać swoją wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i świecie. Wszystkim stałym czytelnikom serdecznie dziękujemy za ich troskę o rozwój intelektualny.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze, kapłańskie życzenia: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia oraz opieki naszej Świętej Patronki, Najświętszej Maryi Królowej Świata.

7. Naszym Kochanym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej przepięknej Kolegiacie życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku