Ogłoszenia duszpasterskie | XXIX Niedziela zwykła | 22 października 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX niedzielę zwykłą 22 października 2023 r.

1. Październik, miesiąc poświęcony szczególnie Matce Bożej Różańcowej. W Kolegiacie codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec w wtorek i czwartek na godz. 16.30.

2. Dziś, 22.10.br o godz. 16.00 w Cerkwi Prawosławnej św. Apostołów Piotra i Pawła wystąpi „Kameralny Chór Sacrum” z repertuarem muzyki cerkiewnej. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy serdecznie.

3. Szkoła Specjalna przy ul. Klasztornej organizuje dla dzieci „Bal wszystkich świętych” 26.10 o godz. 16.00 wyruszy procesja z kościoła pw. św. Jana. Został ogłoszony konkurs na najlepszy strój oraz konkurs plastyczny. Dobra zabawa i radosna atmosfera balu gwarantowane!

4. Tydzień temu młodzież naszej parafii pod kuratelą ks. Stanisława zbierała środki finansowe dla dzieci z małych miejscowości, aby mogły kontynuować naukę w większych ośrodkach dydaktycznych w ramach Dnia Papieskiego. Zebrano kwotę 1620 zł. Bardzo Państwu dziękujemy za wsparcie „Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Również młodzieży i ks. Stanisławowi dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

5. Zapraszamy w najbliższą środę na nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Nieustającej Pomocy, rozpocznie się o godz. 17.30. Wyłożone są kartki na których możemy napisać intencje, które zostaną przedstawione w trakcie nabożeństwa.

6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Informujemy, że 1 listopada na nowym cmentarzu będzie celebrowana Msza św. w intencji zmarłych o godz. 11.00 w kaplicy Domu Pogrzebowego „Hades”. O godz. 12.30 przy głównej bramie starego cmentarza rozpocznie się procesja modlitewna; o godz. 13.00 Eucharystia w intencji wszystkich spoczywających na cmentarzu.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W każdą niedziele można nabyć najnowszy egzemplarz Niedzieli. Cena jednego egzemplarza to 10 zł. Chciejmy sięgać do publikatorów katolickich, bowiem jest to źródło rzetelnej informacji na temat życia Kościoła.

8. Na stoliku przy zakrystii wyłożone są kartki wypominkowe. Chciejmy wypisać imiona i nazwiska naszych bliskich, za których będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad. Prosimy zwrócić uwagę na wyznaczone daty, bowiem w tych terminach będą te wypominki wyczytywane.  Pielęgnujmy ten chwalebny zwyczaj i zachęcajmy szczególnie młodych do tego, aby włączali się do szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Wypisane wypominki można złożyć na tacę, w biurze parafialnym lub zakrystii.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą soje uroczystości składamy nasze najlepsze, kapłańskie życzenia: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia.

10. Naszym Kochanym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej przepięknej Kolegiacie życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku