Ogłoszenia duszpasterskie | Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata | 26 listopada 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26 listopada 2023 r.

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego. Prawda o Chrystusie Królu Wszechświata pozwala nam z nadzieją patrzeć na codzienność, która – choć niedoskonała i przemijająca – jest miejscem naszego dojrzewania do wejścia w świat, w którym On sam – Pan nasz Jezus Chrystus – króluje na wieki.

2. Jeszcze do czwartku modlimy się o godz. 17.30 za zmarłych, polecanych w wypominkach.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu, który przeniknięty jest radością oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa i przygotowuje do chrześcijańskiego przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Chociaż wydarzenia dziejące się w świecie nie napawają optymizmem, to jednak wiara pozwala nam z nadzieją patrzeć w przyszłość. Liturgia adwentowa wzywa nas do czuwania, abyśmy nie zmarnowali naszego życia i coraz bardziej uważali Chrystusa za swego Króla. Wejdźmy w ten piękny czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani. Zaplanujmy czas na rekolekcje i roraty. Niech to będzie dla nas czas religijnej tęsknoty, skupienia, modlitwy i naszej gotowości na przyjście Pana. Pamiętajmy o pięknej modlitwie Kościoła jaką są Roraty, wotywna Msza Święta o Najświętszej Maryi Panie, którą, w naszej świątyni, będziemy sprawować w Adwencie w dni powszednie rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00.

4. Adwent chcemy powiązać z wieloma formami pomocy, jaką pragniemy okazać potrzebującym. Mamy do wyboru różne metody. Pierwsza to świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które będą rozprowadzane przez panie z parafialnej Caritas. Druga forma to paczki świąteczne, wydawane najbardziej potrzebującym przez naszą Caritas. Można będzie zabrać „torbę miłosierdzia” i włożyć do niej artykuły spożywcze i higieniczne, aby jeszcze przed Świętami móc rozdzielić je osobom potrzebującym materialnego wsparcia.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Po południu w piątek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i okazja do spowiedzi świętej. O 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo pierwszopiątkowe. W pierwszą sobotę zapraszamy mężczyzn na Mszę św. o godz. 7.00 i pielgrzymkę różańcową do statuy św. Jana Pawła II. Po południu nabożeństwo pierwszosobotnie o godz.  17.15.

6. W kalendarzu liturgicznym w czwartek obchodzimy święto św. Andrzeja apostoła a w sobotę wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera.

7. Tradycyjnie w najbliższą niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabywać przy zakrystii. Niech ten pobłogosławiony chleb będzie symbolem naszej jedności, miłości i współdziałania dla uświęcenia własnego i innych ludzi.

8. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy zakrystii jest do nabycia najnowszy egzemplarz „Niedzieli”. Dziś w świecie pojawia się wiele źródeł dezinformacji i wypaczania prawdy. Stąd miejmy zaufanie do autorów katolickich, którzy w innym świetle ukazują obecną sytuację w świecie i Kościele.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze, kapłańskie życzenia: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia.

11. Naszym Kochanym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej przepięknej Kolegiacie życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.

Obserwuj Nas na portalach społecznościowych

Polub Kolegiatę na Facebooku